Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tud-e valaki arról, hogy a...

Tud-e valaki arról, hogy a Pinnacle Studio 9.4-re van-e olyan kiegészítés, amellyel szerkeszteni lehet MP4-ben beolvasott videókat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 17:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha tud valaki más olyan videó szerkesztő programot, amellyel XP-n lehet szerkeszteni MP4 videó-fájlt és magyar nyelven is tud, majd DVD-re ki tudom menteni az elkészült projektet, akkor az is egy megoldás lehet.
2014. jan. 2. 17:34
 2/2 Lajos54 ***** válasza:

Tudtommal nincs ilyen. Ez mondjuk nem is meglepő, mert egy elég régi programról van szó (ettől persze még sokmindenre jó, én is ezt használom évek óta).

Az MP4 a belső szerkezete miatt nem túl jól szerkeszthető, általában a más formátumban készült anyagokat elkészülésük után szokták erre a formátumra konvertálni, a viszonylag kis méret miatt.

Ennek ellenére vannak olyan kisebb-nagyobb tudású programok, amelyekkel lehet kisebb beavatkozásokat végezni. Például [link]

de a Google segítségével többet is találhatsz.

Én egyszer-kétszer, amikor nagyon szükségem volt MP4-et módosítani, előtte átkonvertáltam, úgy vágtam meg. Bár bizonyos szintű minőségromlás előfordulhat, ez nem túl feltűnő.

Alap műveletekre (egyszerű vágás, pl. eleje-vége levágása) a legtöbb jobb konvertáló program is képes, akár konvertálás nélkül is.

Komolyabb műveletekhez viszont, hacsak nem találsz megfelelő programot, célszerűbb a jó minőségű konvertálás.

2014. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!