Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire való a képernyővédő?

Mire való a képernyővédő?

Figyelt kérdés
Azontúl, hogy szép színes, van valami haszna?
2008. júl. 14. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Már nincs.

A régi (kb. 93-95 előtti) képernyőknél volt olyan, hogy ha sokáig állóképet mutattak, akkor a képcsőbe beleégett a kép kontúrja (véglegesen, csak az új kontúrok írták felül), ennek a kiküszöbölésére találták ki.

2008. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

azért ez durva!!!!

nem is tudtam :o

2008. júl. 14. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Hát mindig tanul az ember:D ám előző az válaszoló meg tudná mondani, hogy pontosan milyen monitorokat? A sima katódsugárcsövessel is lehet ilyen probléma? Vagy ettől van régebbi is amire ezt kitalálták?
2008. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha fekete a háttere, talán kevesebb áramot fogyaszt...


Egyébként a TFT-kbe is "beleég" a kép, ha sokáig ugyanazt mutatják...

2008. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

"A sima katódsugárcsövessel is lehet ilyen probléma?"

Pont ezek miatt találták ki! Az LCD, és aTFT is beéghet, de nekem van olyan CCTV kamerám is otthon, aminek a CCD-jébe beégett a kép amit 8-10 éven kersztül mutatott!

2008. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

az LCD- be nem tud beégni a kép, a CRT- be és a plazmába igen.

(az LCD- be azért nem, mert annak egészen más a felépítése és a működési elve, mint a többinek.)

2008. júl. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
a 2 válaszoló vagyok. 1 lehet hülye kérdés: a tálca pl nem ég bele a monitorba? mert azért csak sokat vagy 1 helybe. Ezt a monitort ami nekem van már vagy 8-9 éve használom és újabban 2 soroson tartom a tálcát, és nem láttok semmi elváltozást:)
2008. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Kettővel előttem lévőnek:

Mutathatok olyan LCD monitort, amit CCTV rendszereknél használunk, és 2-3 év alatt beleégett a képek közti fehér elválasztó vonal, meg a felirat!

2008. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Pc-k monitoránál még nem tapasztaltam, de pl. bankok ATM-jénél már láttam! (úgy, hogy egy OTP-s gépben valami más bank logója égett bele :P )
2008. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!