Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 7 vagy a Linux a jobb?

A Windows 7 vagy a Linux a jobb?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 03:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Jó a kérdésed. Hosszasan próbáltam külön külön mind a kettőt. Tény,hogy nagyon sok jó részlet van mindkettőben,de sajnos nagyon sok bosszantó is.Többen a 7-est fogják választani,kevesebben a Linuxot.Én visszatettem az XP-t ezzel van a legkevesebb gondom.A jövő minden bizonnyal a Win 7.
2009. nov. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Jelenleg az XP :)
2009. nov. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Én pl a Win 7-et használom, de ez emberfüggő hogy ki mire akarja használni. A nagyon profiknak inkább Linuxot javasolnék. De akik látványra és használhatóságra menni annak win 7. Az xp-nél is már jobb sokkal. Ezért is váltottam át én is.
2009. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 aulac ***** válasza:

Ez egy értelmetlen kérdés.

Az egyik erre a másik arra jobb inkább.

Vagyis nem jobb egyiksem a másiknál, hanem használhatóbb.

Lsd.: Netszerverek zömével Linux alapúak.Biztonság szempontjából is ez.( Már csak a jogosultságkezelés szempontjából is)

Tény az is, hogy a hardver és játékkészítők-mivel a Win elterjedtebb erre készítenek inkább programokat és meghajtókat.

2009. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 aulac ***** válasza:
91%

9:29-nek

Látvány és használhatóság szempont kell?

figyelmedbe ajánlom ezt: http://www.youtube.com/watch?v=xC5uEe5OzNQ

2009. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Amikor megjelent a win7 eldöntöttem, hogy kipróbálom és mellette párhuzamosan az Ubuntu 9.04-et is. A kettőből már csak az Ubuntu van meg a gépemen, mint fő oprendszer.


Oldalakon át taglalhatnám, hogy miért jobb,

de itt valaki összeszedte helyettem:

[link]


Továbbá azon lepődtem meg, hogy az SE mobilomat kapásból felismerte és már csatlakozhattam is a netre, míg a win legalább 6 progit telepített volna a driver CD-ről 15percig.

2009. nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Szép meg minden de ha én linuxot tennék fel akkorsem a látvány miatt. Épp ezért van nekem win 7-em. Nagyon spabil, és nekem még 1 hibaüzenet sem volt ami fura is még mindíg hisz Microsoft...
2009. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én azt mondom, hogy "olcsó húsnak híg a leve..." Szóval én próbáltam a linuxot is, meg a windows 7-et is, de nekem jobban bejött a win7. A linux is jó oprendszer, csak meg kell tanulni használni.
2009. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
2009. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
77%

A linuxok közül a kezdő számára az Ubuntut tudnám ajánlani. Ebből a szempontból az Ubuntu a legjobb. Persze egy kicsit utána kell olvasgatni, de az ubuntu.hu-n olyan segítőkész gárda van teljesen ingyen, hogy a windows support elbújhat mögötte.

Használni semmivel sem nehezebb, mint a windowst, cserébe ingyenes, szebb. Ugyan nem minden wines program fut rajta tökéletesen, de pl office 2003 teljesen jól megy.

Programok, játékok telepítése sokkal egyszerűbb Ubuntun. Csak bemész a szoftverközpontba rákeresel valamilyen programra (több 100.000 van már benne), kijelölöd telepítésre, és a központ automatikusan letölti, és telepíti. ÉS ezután már használható is.

Naponta érkeznek biztonsági, és egyéb frissítések a rendszerhez.

Kipróbálni úgy a legegyszerűbb, ha a live dc-t indítod (azaz cd-ről bootolsz), ilyenkor semmit nem módosít a gépen (ha így elindult tökéletesen, akkor a telepítés is menni fog). Vagy ha a win valamit megint szétbarmolt (win7-nél partícióstábla szétcseszése elég gyakori) akkor itt is meg lehet csinálni egyszerűen.

Én csak ajánlani tudom. Gyors, megbízható, stabil, ingyenes.

2009. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!