Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Zenészek! Milyen programot...

Zenészek! Milyen programot ajánlotok, ami hallja (! ) a gitáromat és felveszi a hangot, továbbá még tudok feléneklni és vele, felveszi a hangomat is?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a Sonar 8-at ájánlom (vagy újabb verzióját.). Sokan az ingyenes Audacity-t ajánlanák, de az hibás, és karaoke-zásnál nem lesz szinkronban a felvett hang a lejátszottal.


Egyébként szerintem nem a programmal lesz a legtöbb bajod. Néhány kérdés:

Milyen gitár? Elektromos vagy akusztikus? Milyen hangkártyád van? Milyen mikrofonod van?

2009. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A videókártyám a hangkártyám is, Geforce Go 6100. A mikrofon meg csak az egyszerú kis beépített mikrofon a laptopban. Gyengén fogja hallani és felvenni az éneket, ugye? Csináltam pár próbafelvételt, eléggé gyenge minőség.
2009. nov. 13. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. Az a baj, hogy a "hagyományos" hangkártyákban nagyon zajos a mikrofon előerősítő (előfokozat, előfok, preamp, preamplifier).

Másrészt az olcsó számítógépes mikrofonok is zajosak és rossz minőségűek. Ezért nem tudod felhangosítani a halk felvételt, mert az alapzaj is hangosodik.


Ha viszonylag olcsón szeretnél kijönni, akkor szerintem vegyél egy nagymembrános, USB-s kondenzátormikrofont. Mindjárt keresek párat.

2009. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt javaslom: [link]


Itt egy hangminta: [link]

2009. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és az ilyen (kondenzátor) mikrofonokba szemből (ahol a lámpa van) kell beleénekelni (nem felülről), és nem szabad kézbe fogni. Sőt felvétel közben hozzá sem szabad érni. Ezért majd lehet hogy egy kis állványt is kell venni hozzá, ha az nincs a csomagban.
2009. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfontolom a mikrofont!
2009. nov. 14. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!