Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy állítsa be a Windows...

Hogy állítsa be a Windows 7-et alapértelmezettként a boot loaderben?

Figyelt kérdés

Haverom egymás után installált pár oprendszert anélkül, hogy leformázta volna a telepítési meghajtót, így az eredmény 3 darab oprendszer lett a boot loaderben(korábbi windows verzió, windows xp telepítés, Windows 7).

A gond az, hogy nem tudjuk, hogyan állítsuk be úgy a boot loadert hogy a Windows 7 legyen az alapértelmezett, valamiért mindig a Windows XP telepítés van kiválasztva.

Amit eddig próbáltunk:

msconfig.exe, ott csak a Windows 7 szerepel a Rendszerindítás menüben.

Indítás és helyreállítás: Ott a Windows 7 és a Korábbio windows verzió szerepel, de akármelyiket is tesszük alapértelmezetté, indításkor ugyanúgy a Windows XP telepítésen áll.

EasyBCD program: Ugyanaz, mint az előző.


Nem értjük, hogy a boot loaderbe hogy került be a Windows XP telepítés menü, mikor az egészet CD-ről csinálta a haver.

Kicsit bonyolult, de hogyan érhetnénk el, hogy bekapcsoláskor a Windows 7 legyen kiválasztva alapértelmezettnek?


2009. nov. 11. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű:

Vezérlőpult > Rendszer > Speciáis > Indítás és Helyreállítás


Itt az "Alapértelmezett operciós rendszer"-t kell átállítani.

2009. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja bocs nem olvastam végig először. Gondolkodom.
2009. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt még le tudnád írni, hogy milyen partíciók vannak, és milyen sorrendben, melyik partícióra történtek a telepítések?
2009. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de már megoldódott.

Egyszerűen nyomtam egy take ownershipet a bootmgr-re, töröltem, újraindítottam a Win 7 DVD-vel, majd csináltam egy boot helyreállítást. Ez megoldotta.

De köszi a segítséget.

2009. nov. 11. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!