Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Heogyan kell az SMC WBR14-G2...

Heogyan kell az SMC WBR14-G2 routert beállítani?

Figyelt kérdés
A leírás szerint összeszerelve. T-.... ADSL-t szeretném megosztani, de nem tudok belépni a router konfigurációs oldalára(192.168.2.1.) Am az normális hogy a hálókártya nem kap IP címet de a WAN miniport pedig igen az ADSL-netnél? Kérem mihamarabbi válaszotokat.
2009. nov. 7. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
A router címe valószínűleg 192.168.1.1
2009. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez sem jó. :(
2009. nov. 7. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Most hogy van összekötve? Wifi-s a router? Vagy vezetékkel csatlakoztál? Ha wireless, akkor csatlakoztál hozzá elsőkörben? Csak ezután jöhet szóba a böngészőbe a .2.1-es végű cím, ami egyébként smc-nél hagyomány. Ha vezetékkel csatlakozol, akkor először tedd meg, hogy a windowsban ugyanabba a tartományba beállítasz egy stat. ip címet, pld. 192.168.2.50. Ezután nyomasd be böngészőbe a routered címét.
2009. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eddig minden jó, már csak azt nem tudom megolddani hogy a router csatlakozzon a D-link 360r modemen keresztül autómatikusan. hiába töltöm ki a PPPoE-t a konfigban. Nem történik semmi mert a modem nem fogadja a kódot szerintem. Ezen valaki tud segíteni? A modemből a router wan portjába megy a kábel a Lan1- ből pedig a gépbe. Konfigurálás már megy csak ezt a pppoE-t kellene megoldani, mivel ez nem működik. Mintha a modem nem akarja kiszolgálni a routert. De ha a gépről indítom a PPPoE kapcsolat akkor van net de a wlan nem működik, mert nem a router kezeli a kiosztást ilyenkor.


Légyszives, ha tudtok segítsetek.


köszi

2009. nov. 8. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a router logjában, miért nem csatlakozik. Ebből ki fog derülni, hogy authentikációs hiba, vagy valami más.
2009. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Routerbe be se tud lépni és nézzen logot szerencsétlen?:D Nálam is ez a hiba, amit a kérdező írt. Légyszi írjatok vmi megoldást. IP címeket végigpróbáltam. Hard és soft reseten túl vagyok. Megjegyzés: Aroutert ennek ellenére működésre lehet bírni akár biztonságosan is egy kis trükkel. Ime: Csatlakozol (nyitott hálózat ugye) De mivel felhasznevet és passt kérő pppoe kapcsról van szó, azt már a pc-n hozod létre, mint egy kábeles kapcsolatot. Csatlakozol wifin, majd az előzőleg létrehozott pppoe kapcs parancsikonjára katt, mint sima adsl-nél. És be is jelentkezett. Jah... és ezt a módszert nem törik, mint wepet, bármit.
2009. nov. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, benéztem, azthittem be tud lépni.


Ne felejtsétek el, hogy sok esetben nem a hagyományos 80-as porton van a router webszervere, hanem mondjuk 8080-on. Tehát pld. [link] -> természetesen ez nem törvényszerű. Először célszerű lenne az IP-t megtudni, én a helyetekben pingelném először a lehetségeseket. Ha tutira megvan, akkor már csak a port képlékeny.

2009. nov. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerűlt belépni meg beállítani mindent de a kapcsolódásnál a logban pppoe failed. Vissza vittem routert a doldba és kicsi drágábban ugyan de vettem egy TP-Linket. Ezen a pppoe-t beállitottam és rögtön ment. Azóta is megy a wlan jah és a legjobb wlamstick az asus.
2009. nov. 10. 17:42
 9/9 anonim válasza:

Bár már megoldódni látszik a problémád, hátha az erre tévedők hasznát veszik ennek a részletes leírásnak:

[link]

2010. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!