Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Előtelepített Win7-es gépre...

Előtelepített Win7-es gépre feltettem egy Win8-at, hogyan tudnám a gyári Win7-et visszatenni?

Figyelt kérdés

Tudom, beteszek egy olyan verziójú Win7 lemezt, amilyen gyárilag is volt a géphez, aztán a kapott termékkulccsal aktiválom, de én nem erre gondolok. Főleg, hogy tapasztalatból tudom, ha így csinálom, a termékkulcsot nem fogadja el. Engem a következő érdekel.


Adott egy Toshiba Satellite c660-28v noti, amihez előtelepített Win7 volt ugyebár. Lemez nem volt hozzá, meghibásodás esetén ugyanakkor merevlemezről helyre lehetett állítani a rendszert. Ilyenkor lement a szokásos Win7 telepítés, első induláskor pedig a Toshiba illesztőprogramok is maguktól települtek. Mindezt a gép egy partíción tárolja, de miután Win8-at tettem fel, már nem tudtam elérni. Látni látja a rendszer, ha megnyitom a Lemezkezelőt, ugyanúgy ott figyel ez a 400 leválasztott MB, mint Helyreállítási partíció, ahogy magát hívja ez, de nem tudok hozzáférni, hogy erről állítsa vissza a gép magát. Gondolom, ez Win8 alól nem is fog menni, Win7-et tudok feltenni, bármelyik verziót, ezzel sincs baj. De utána vajon jó lesz-e, vagy ha nem, akkor esetleg van-e valamilyen megoldás erre? Remélem érthető, kösz előre is.


2013. szept. 12. 04:15
 1/4 levis56 ***** válasza:
Ha van wi7 telepítőd simán törli a 8-at indítsd el a telepítést formázd meg NTFS lassú módban és jó lesz.
2013. szept. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 levis56 ***** válasza:
Az illesztőket lehet hogy a nettről kell leszedned.
2013. szept. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Ilyen vállalkozás előtt mindig ajánlott lemezképet csinálni a vinyóról, pl. az Ingyenes CloneZilla -val. De ez már késő bánat, ha felülírtad a Windows 7-esedet semmit sem tehetsz, azon kívül hogy tiszta telepítéssel újratelepíted. Nekem amúgy eddig mindig elfogadta a matricán lévő kódot ilyen esetbe és be is tudtam vele aktiválni teljesen hivatalosan. Ha meg mégse legfeljebb felraksz egy loadert és annyi.
2013. szept. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz be biosba, sokszor van egy opció a windows helyreállítására
2013. szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!