Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tényleg annyival jobb gyenge...

Tényleg annyival jobb gyenge gépre a Linux?

Figyelt kérdés

Intel Celeron CPU 2.00GHz

512MB DDR @ 133MHz

Alaplap: i845GV-ITE8711 (Socket 478)

Intel 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller (64 mb)

190GB Maxtor 6B200P0

Elég régi gép, most egy windows xp professional 32-bit sp3 van rajta.

Megéri Linuxot rakatni rá?

Egy "normális" szám tech. boltban mennyiért telepítik rá? (xpt 5000-ért rakták rá)

Mennyiben más a Linux mint a Windows? Tehát kezelhetőség, mappák helye...stb

Köszönöm.



2013. szept. 9. 17:07
 1/8 Emberek ***** válasza:

attól függ milyen disztrót akarsz rárakni.

egyébként meg bagóért felteszik neked, mert csak a munkadíjat kell kifizetned nekik, mert a rendszer ingyenes

2013. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mi az a disztró?xd
2013. szept. 9. 17:54
 3/8 tabaki ***** válasza:

Linux rengeteg féle van, ezért inkább azt lehet mondani, hogy biztosan találsz olyat, amelyik ezen vígan elfut, cserébe viszont fapadosabb, mint amit Windowsban megszoktál. Bár nem értek hozzá, nekem a memória tűnik túl kicsinek, egyébként valószínű, hogy egy naprakészebb Ubuntut vagy Linux Mintet is elbírna (ha hülyeséget mondok javítsanak ki az okosabbak). Ezek kényelmes, barátságos változatok, szerintem Windows után sem vágnak mellbe, vélhetőleg gyorsabbak, de legalábbis nem fognak belassulni.

Egy normálisabb linux kezelhetősége kábé olyan, mint a Widowsé, bizonyos területeken sokkal kényelmesebb is. A rendszernek van egy halom, kötött feladatú mappája, amelyiket illik békén hagyni, és amíg nem rendszergazdaként ügyködöl nem is tudsz bennük matatni. Neked, mint felhasználónak van egy saját mappád, amin belül azt csinálsz, amit akarsz, vagyis az adataidat a neked tetsző módon rendezheted el.

A szoftverek nagyon egyszerűen telepíthetők, viszont a Windowsos profi nagyprogramokról és sok ottani játékról le kell mondanod. A hétköznapi feladatú szoftvereknek rendszerint van linuxos megfelelője, tehát igényes amatőr szinten mindent meg tudsz velük oldani, ráadásul vírusmentesen és rendszerint ingyenesen. Bizonyos Windowsról is ismerős szoftverek (pl. a LibreOffice, Gimp, Blender) linuxban is megvannak, ezeknek az alapján következtethetsz arra, hogy ez nem is olyan alacsony nívó. A Windowsos programok egy része futtatható a Wine nevű emulátorral, tehát nem is kell okvetlenül sutba vágnod őket, bár ez szerencse kérdése. Hogy mennyiért telepítik, arról fogalmam sincs, maga az oprendszer ingyenes, tehát csak a munkadíjat kell megfizetned. Egyébként az otthoni telepítése sem boszorkányság, mellesleg felrakhatod a rajta lévő windows mellé is, de ehhez már nem árt némi tapasztalat.

2013. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Holnap meg is kérdezem a számtechestől, hogy mennyiért rakja fel.

Sok játékkal most sem játszom. Counter Strike megy Linuxon is, nekem az elég. :D

2013. szept. 9. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:

" egy naprakészebb Ubuntut vagy Linux Mintet is elbírna "


Hát, én inkább egy lubuntu 12.04 ajánlok,az gyorsabban "elvacogna" az ubi meg mint-hez képest.

2013. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:

Egy jól felkonfigurált Linux ezen hasít, gond esetleg néhány böhömmel lehet (pl. LibreOffice). Boltban ugyan feldobják neked, de igazából belakni akkor tudod, ha ezt te magad teszed. Van sok egyszerűen telepítető és kezelhető, a distrowatch.org oldalon válogathatsz. Az egyik legjobban dokumentált disztró az Arch, bár annak a telepítése nem éppen kezdőknek való, bár kis angoltudással követhető.

Javaslatom: valami kistermetű alap rendszer, grafikus felületnek XFCE vagy LXDE, esetleg EDE, bár az megdöbbentően fapados.

A wines beidegződéseket meg felejtsd el, ha alkalmazni akarod őket, akkor szopni fogsz, bő nyállal. Tudom, én ezt már végigjártam.

A legtöbb wines program WINE-nal menni fog, némelyiknek natív Linuxos verziója is van, vagy eseleg közel azonos funkcionalitású párja.

2013. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csxeba ***** válasza:
Nem a disztribúció számít, hanem az ablakkezelő, amit használ. LXDE a leggyorsabb, az ismertebbek közül, Xfce is gyors, személyes kedvencem. GNOME 3 már elég lassú, KDE a leglassabb.
2013. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
@csxeba: Meg hogy milyen szolgáltatásokat indít, miyen konfigokkal... Így pedig számít a disztró. A Gnome meg KDE azért lassú, mert rengeteg erőforrást igényelnek. Ha ezeket kielégíted, akkor ugyanúgy gyorsak lesznek, mint a többi.
2013. szept. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!