Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a probléma? Miért...

Mi lehet a probléma? Miért nem engedi megformázni a másik partíciót? Fontos!

Figyelt kérdés

Szóval van egy kb. 5,5 laptopom, aminek a merevlemezén, amikor kaptam, csak egy partíció volt. Az oprendszer Vista, amely már csak nagyon nehezen működik rajta.


Ezután lett rövidesen két partícóra lett osztva, a másikra egy Win7 lett feltelepítve.


Most döntöttem úgy, hogy szükségessé vált az, hogy mindkét partíción újratelepítsem az oprendszert. Amire mi raktuk a 7-est, az sikerült is. A problémám a Vistással akadt: ugye úgy szoktam újratelepíteni, hogy formázom a partíciót és kihajítom róla a régit. Ám egyszerűen, amin a Vista van, nem engedi formázni sehogy.


Mi lehet a baj? Szeretném újratelepíteni, de szigorúan formázással, mert nagyon lassítja a gépem. A Vista csak csökkentett módban indul el normálisan. Hogyan tüntethetném el róla végleg. Remélem érthetően fogalmaztam :)



2013. aug. 18. 10:20
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha számít, a Vista helyére 7-est szeretnék telepíteni. Előre is köszönöm annak, aki segít! Zöld manccsal hálálom meg :)
2013. aug. 18. 10:22
 2/6 A kérdező kommentje:
* 5,5 éves Laptop :)
2013. aug. 18. 10:23
 3/6 belapus ***** válasza:

Az éppen működő rendszer nem fogja " kivágni maga alól a fát", azaz nem formázza le magát.

A Windows 7 telepítésekor válaszd a formázás lehetőséget.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi linket, különös tekintettel az

"Az Egyéni telepítési lehetőség használata és a merevlemez formázása." pontra.


[link]

2013. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A Win7 volt elindítva, amikor a Vista próbáltam kihajítani, de nem engedte onnét sem.

2013. aug. 18. 10:53
 5/6 belapus ***** válasza:
Azt hiszem - egy nálam jobban hozzáértő talán pontosítja majd -, hogy a 7-es Boot szektora is azon a partíción volt, amelyiken a Vista, és ezért nem volt hajlandó formázni.
2013. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták, a bootszektor miatt nem fogod tudni formázni, csak telepítőlemezzel vagy egyéb bootlemezzel...
2013. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!