Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Winzip vagy WinRAR?

Winzip vagy WinRAR?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb tömörítő? Ti melyiket használjátok?

A Winzip próbaverziós a WinRAR-t még nem próbáltam.



2013. aug. 5. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
7-zip. Ingyenes, és saját 7z formátuma az egyik leghatékonyabb (zip-nél, rarnál jobb), valamint millióegy formátumot ki tud tömöríteni (rar-t és zip-et is természetesen).
2013. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kettő közül a Winrar. Jobban tömörít, (a rar) és tud zipet is ki-be csomagolni.

Ha ingyenes kell, akkor a 7zip. Ki tud csomgolni minden főbb archívumot, be pedig 7zipbe és Zipbe tud.

2013. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zsomkovacs ***** válasza:
100%
A WinRAR is próbaverziós, de lehet a próba lejárta után is használni. Illegális, de nagyon sokan használják így. Én a 7-zip-et ajánlom, teljesen ingyenes, rengeteg formátumot ismer, és a saját formátumába tömörít olyan jól (néha még jobban is), mint a WinRAR .rar-ba.
2013. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy a 7zip hatékonyabb lenne a Winrarnál. Kipróbáltam, nekem mindkettő van. A Winrar a legjobb, minden szempontból.
2013. aug. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a winrar, mert azzal több fájl megnyitására alkalmas!

letöltés link:

[link]


aktíváló kód:

c4bf18bbeb

2013. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon speciális eset lehet, mikor a 7Zip jobb a Winrarnál tömörítésben.. Nekem a teszteléseim során egyszer sem tömörített jobban, pedig több különböző formátumú fájlcsoportra is ráuszítottam őket :)
2013. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tessék, itt fej-fej mellett teljesítenek.

[link]

2013. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat :)

A 7zippet is kipróbálom majd.

2013. aug. 5. 23:45
 9/11 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdésem lenne ha a WinRAR-t letöltöm,hogy kell aktiválni?
2013. aug. 5. 23:51
 10/11 Válasz Vilmos ***** válasza:
77%

Mind a kettőnél jobb teljesen általános használatra a 7-Zip : [link]


Szinte mindenben jobb : könnyebb telepítés, könnyebb használat, gyorsabb és hatékonyabb működés, stb-stb. Próbáld ki! Ha mégsem tetszik, letörlöd, de azt csak igen-igen kevesen teszik egy WinRAR kedvéért. A WinRAR tapasztalataim szerint >mindössze< csak a konzolos SFX önkitömörítős archívum moduljának a méretével veri a 7-Zip SFX modulját, de azt is csak néhány 2-es körüli verzióinál.


Viszont ha kifejezetten számít, tényleg számít a tömörítés hatásfoka, és ezért hajlandó vagy várni is és parancssorból kezelni a tömörítőt, akkor az úgynevezett PAQ8 tömörítőt ajánlom. Ez egy ingyenes és teljesen nyílt forráskódú project, amin már többen is dolgoznak. Ebből van egy 'KX-7'-es jelű "variáns" : nos, ennél jobban és kisebb méretre tömörítőt _sehol nem találsz_. És a "sehol nem találsz" jelzőt vedd úgy, hogy szó szerinti tömörítésben valóban NEM FOGSZ annál JOBBAT találni.

Ha érdekel a dolog, akkor feltöltöm.

Viszont mivel az valóban magas fokon végzi a munkát, így két nagy áldozatot kíván meg : időt és gépteljesítményt. Előbbit vedd legalább annyira komolyan, mint a hatásfokát : egy 1-2 Megás fájl is már belekerülhet akár 10-15 percbe is. Utóbbinál pedig, ha a legmagasabb fokozatot akarod például használni, 4, azaz NÉGY GIGA RAM-memóriát kíván a program, és azt le is foglalja (lapozófájl sem jó erre).


Persze vannak árnyalatok is : pl. a NanoZip, szintén egy parancssoros alkalmazás, de pl. már ez is tartalmaz SFX tömörítési funkciót, a 7-zip-nél is jobban tömörít, kisebb fájloknál majdnem olyan jól, mint a PAQ8 variánsai, de sokkal-sokkal gyorsabb (pl. egy olyan 5 MB egy-két perc egy átlagos gépen)


És persze vannak még trükközések, amikkel lehet növelni a tömörítés hatásfokát : ilyenek pl. az úgynevezett "precompressor"-ok, magyarul mondhatni "előtömörítők", amik úgyszólván kibontják a fájlt, és ezzel a laikusok számára paradox mód nagyobb fájlt csinálnak az eredetiből, viszont az a tömörítő számára jobban becsomagolható mégis.... na és EXE fájloknál meg még ezeken is túl vannak még ínyenc trükközések, ahogy pl. JPG tömörítésére is.....


...nade már szerintem bőven túl mentem azon, amit hallani, akarom mondani olvasni szeretnél - bár ki tudja, még ezek az általam leírt infók is jól jöhetnek itt...

Szóval a lényeg, amit a 7-zip-ről írtam. Ha felhasználóbarát, egy kattintással ki-/becsomagoló, gyors, és sokkal jobban betömörítő programra vágysz, ajánlom a 7-zip-et. És ha még mindig másnak akarnál valamit betömöríteni, és nem feltétlenül van meg az illetőnek a program, ezzel is tudsz sima, mezei ZIP-be tömöríteni, vagy SFX archívumba (amihez ugye szintén nem kell semmilyen program, mivel a kicsomagoló program benne van az archívumban (illetve helyesebben mondva fordítva)).


Esetleg ha még érdekel, és tudsz jól angolul, itt egy teljes fórum CSAK a tömörítésről, tömörítőkről, tömörítési trükkökről, stb.: [link]

Itt aztán minden van, és bőven vannak itt képzet szakemberek is - akikkel kedvedre társaloghatsz a tömörítési algoritmusokról. De persze akár egyszerűbb kérdéseket is feltehetsz (ha regisztrálsz) - mondjuk pont ezt a kérdést ne tedd fel, mert lehet, hogy a WinZip-hez hasonló parasztvakítások már eléggé elavultak ott.


De végül, hogy azt is megírjam, ha mindenáron csakis a kettő közül kéne válasszak, akkor : WinRAR

Mert : ingyenes, de ugyanazt tudja, jobban kézreáll, gyorsabb is valamivel..... ja, és a vicc kedvéért - tartalmaz egy 'easter egg'-et is (valami ugráló könyvekre emlékszem a névjegyében, de most nem jut eszembe, esetleg nézz utána neten)


;)

2013. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!