Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Igaz az, hogy ha Yahoo Mess....

Igaz az, hogy ha Yahoo Mess. -en beszélek valakivel, annak meg tudom nézni az IP-jét?

Figyelt kérdés
Persze nem úgy, mint a Mess. beépített funkciója, hanem valami más módon.
2009. okt. 24. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
igen.
2009. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok bocs:

beszélgetésko nem biztos; fájlküldésnél, de inkább webcam-nál nagyobb a valószínűsége, hogy kideríthető

2009. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most jön az, hogy hogyan? :)
2009. okt. 24. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:

keress valakit akivel kisérletezhetsz. kérd el az ip-jét; kezdj el nagy fájlt küldeni neki.

nyiss parancssort (futtatás > cmd)

és írd be: netstat -b

látni fogod hogy melyik folyamat melyik ip felé intéz adatforgalmat. keressed meg a messengert, és nézzd az ip-t.

2009. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elmondanád, hogy mit csinál a '-b'? amikor először halottam erről, akkor azt mondták '-n' a netstat után, de mivel nem tudom mit csinál nem próbáltam ki.
2009. okt. 24. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

az -n:

ip:port -> ip:port kapcsolatot mutat. azaz

saját_ip:port -> távoli_ip:port

Magyarul: tudnod kell hogy a program melyik porton kommunikál a távoli állomással.


a -b:

protokol host:port [folyamat] -> host:port

Itt ki tudod szűrni a [folyamat] helyén álló programnévből, hogy melyik program kommunikál a távoli állomással _viszont_ hostot fogsz látni, nem pedig a távoli gép ip-jét.


A hostot amit kapsz fel tudod oldani, ha megpingeled.


pl:

ping www.google.com

www.l.google.com [74.125.39.105] pingelése..

^^^^^^^^^^^^^

2009. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!