Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ennyire összetett játék?

Létezik ennyire összetett játék?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamivel játszani ami ténylegesen leköt, az igényeimet ismerem, csak nem ismerek ilyen játékot. A felsoroltak közül minél több stimmel annál jobb.

Gépigény mindegy

Multiplayer (online)

Lehessen benne egy egész életet végig követni (kb mint sims)

Egy embert kelljen irányítani

Választható legyen a cselekvés (mint a walking dead)

FPS nézetű

Ne legyen benne kötelező öldöklés

Lehessen benne építeni (tárgyakat), beköltözni.

Életszerű legyen

Lehetőleg ne ilyen egyszerű animés kínai kisszörnynevelde.


2013. júl. 30. 17:45
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs. Túl nagyok az elvárásaid. Erre mondta nagyapám mindig: "...meg toronyóra láncostól nem kéne?.." :D

Persze felvetheted az ötletedet valamelyik Game stúdiónak. :)

2013. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kell mindennek stimmelnie, csak minél többnek :D
2013. júl. 31. 00:39
 3/7 Válasz Vilmos ***** válasza:
100%

Ha az életszerűség helyett neked megfelelnek a vicces és rajzfilmszerű (nem animés, amolyan cartoon szerű) jelzők, akkor tudnám ajánlani a Stranded 2-t, a Stranded 2.5-t, vagy az Extended verziót.

Nyílt forráskódú már, és eszméletlen könnyen moderálható, hekkelhető a játék.


Szerintem nézz rá, hátha megtetszik. Ezek az igényeid mindenesetre szerintem illenek rá:


- Gépigény : nem olyan nagy. 2004-es játék, bár lehet, hogy nem mondható el róla, hogy annyira profin optimalizált lenne. Ma gépeken simán elfut nagy játékterületen is.

- Multiplayer (online) : ezt nálam külön kellett előcsalogatni, meg nem olyan gyakran vannak fenn játékosok, de van benne ilyen lehetőség.

- Egy embert kelljen irányítani : pontosabban egy hajótöröttet.

- Választható legyen a cselekvés

- FPS nézetű - teljesen igaz

- Lehessen benne egy egész életet végig követni (kb mint sims) - szerencsédre ez is igaz, de ez moderálásokkal még inkább javítható. Annyi különbséggel, hogy látványosan nem fogsz öregedni, sem öregségben meghallni. A napokat számlálja, de sokat nem jelent szerintem. Kb. olyan, mint egy "végtelen nap". Persze időjárás és napszakok vannak, az Extended verzióban azt hiszem évszakok is.

- Lehessen benne építeni (tárgyakat), beköltözni - ez is teljesen igaz. Egyaránt lehet épületeket építeni, és kelléktárgyakat is összerakni. De ami még ráadás, mint mondtam, saját magad is tudsz a játékba új játékokat, épületeket vagy élőlényeket rakni, azok, vagy a már meglévő elemek tulajdonságait meghatározni.

- Ne legyen benne kötelező öldöklés - kötelező jelleggel, főleg ember ellen egyáltalán nincs (mondjuk a rajzfilmgrafika lévén ebből is lehet viccet csinálni egy kis moderálással/kreativitással). Mondjuk ha nem akarsz éhen halni, ajánlott oroszlánra, majomra, sasra, stb. vadászni, azokból a húson kívül pl. tollat/bőrt is fel lehet (és ajánlott) használni, de ha annyira állatbarát vagy, élhetsz búzán/gyümölcsön is.


Próbáld ki! Jó játék. Persze a grafikájától ne várd, hogy tátva maradjon a szád, de szerintem ez az egyik legrugalmasabb, ingyenes, buherálható, ráadásul forráskódjában is megosztott, és játékélményében jó játék.

2013. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Válasz Vilmos ***** válasza:
Esetleg ha a "Ne legyen benne kötelező öldöklés" igényedről le tudsz mondani, hallomásból tudom ajánlani kipróbálásra az Operation Flashpoint című játékot. Az - ahogy olvastam - messzeföldön híres a nyitottságától, és hogy gond nélkül tudsz kedved szerint kilométereket bejárni, úgy hogy természetesen nem ismétlődik a táj, vagy nincsenek benne ehhez hasonló csalafintaságok.
2013. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minecraft :)
2013. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemsokára kipróbálom az a játékokat (csak előbb menjen el a barátnőm mert megöl :D)
2013. aug. 1. 21:19
 7/7 qaxqaxqax ***** válasza:
Majesty 2?
2013. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!