nem, nem baj, ha még mégis hiányozna.. akkor bármikor letölthetnéd..
mert én nem igazán ismerem programot, de a képek alapján... [link]
valami optimalizáló program , azaz a RAM-ot törölheted vele stb. de ha mégis kéne ,vannak ennél jobb ilyen progik..
vagy lehet hogy vírus irtó...de azért érdeklődj utána mert nem biztos..
én pl. az ingyenes Microsoft security essentials-t használom..
>1 gépbe mennyi vírusírtó lehet?
Vitatott terület, megoszlanak a vélemények. Ami engem illet:
Egyszem víruskeresőm van feltelepítve a gépen, valamint a win belső tűzfala és sok egyéb bizgulátor az alapértelmezetthez képest eltérően beállítva. Értek hozzá, így odafigyelek. Több víruskereső egyrészt megtalálhatja egymás adatbázisában az ártalmatlan vírusmintákat, és ezzel téves riasztásokat, sőt rendszerhibát okozhat a másik keresővel összeakadva. (Pl. eltávítja a neki nem tetsző részeket belőle) másrészt használhatatlan mértékben belassítja a gépet. Ezért a csilivili kacatokat nem szeretem. Nemcsak a víruskeresőket nem, hanem semmit, ami felesleges egy gép hatékony üzeméhez, vagy megzavar használat közben, lelassítva azt. A gép nekem szerszám, amit nem fényezgetni szoktam, hanem rendszeresen dolgozni rajta.
Persze kisebb víruscsapdákat elhelyeztem erre-arra, amit fertőzés esetén észreveszek. Ezek nem keresők, csak jelzők, azaz aktív védelmet nem adnak, megváltozott, szokatlan mértékű hálózati aktivitáskor, a fájlrendszer ok nélküli, szabad helycsökkenésekor, kritikus rendszerfájlok megváltozásakor, stb. Viszont egy fertőzést akkor is kiszúrhatok vele, mikor a vírusnyaggató programok fejlesztői még azt se tudják, hogy az a fajta létezik, nemhogy lenne rá védelem.
Mivel egyedi megoldás, nem verem persze nagy dobra - mert addig ér valamit.
Tanács: A legjobb vírusvédelem a megelőzés: ne is találkozzunk a vírussal. Ennek a módja az óvatos gép és internethasználat, a nem minden kecskebogyóra történő eszetlen kattintgatás, illetve a szakszerűen elvégzett, vagy ha láma az ember hozzá, akkor a szakszerűen elvégeztetett biztonsági és adatvédelmi beállítások, illetve a rendszeres szoftverfrissítés (főleg az oprendszeré).
A tűzfal az oprendszeré, de odafigyeléssel használva és persze van egy rúter kifelé, ami megfogja azt, ami egyébként kifogna a gépen.
Ezek nem fékezik le a gépet, nem teszik használhatatlanul lassúvá, bár megeshet, hogy egyes szeretett weboldalak hibátlan megtekintéséről majd le kell mondani cserébe.
Valamit valamiért...
Egyébként akinek ez gond, az használjon egy jól beállított linux disztribet, vagy live CD-t ezekhez. Esetleg futtassa virtuális gépen a friss programokat, weboldalakat. Ha nem csinálnak bajt tartósan sem, akkor meg felteheti az élő rendszerére is az ember, de ésszel és átgondolva. A hiba mindig a felhasználói oldalon kezdődik. Valamit valaki feltelepít, rosszul telepít fel, ismert hibákat elhanyagol, átállít valamit ideiglenesen és úgymarad, rámegy olyan weboldalra, ami a rendszerére fokozottan veszélyes, stb...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!