Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, ami egy...

Van olyan program, ami egy képet kinagyítva is ugyan olyan minőségben mutatja? Tehát nem lesz pixeles ha kinagyítom.

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 00:35
 1/7 anonim válasza:
photoshopban lehet átállítani, hogy a pixeleket finomítsa, de nem tudom, pontosan hol
2013. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
olyan programot nem fogsz találni mint ami a csi ba volt, hogy 400*400 as képbe úgy nagyítasz mintha minimum 10 megapixel lenne. Photoshopba ha belenagyítás lehet állítani élsimítást ezt azt de csodát ne várj.
2013. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
* belenagyítasz
2013. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Ezt általában minden grafikai program tudja, beleértve a képnézegetőket. Ismét bámulok, hogy azonnal a Photoshop jön elő, és mint általában, most is indokolatlanul.

Kérdező, a pixeleket elsimítja a program, de ennek megfelelően a körvonal elmosódnak. A finomabb pixelszerkezet miatt némi tapasztalat birtokában javíthatsz a kép rajzán, de csak bizonyos határokig.

2013. júl. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

Ismét ámulok, hogy törvényszerűen a Photoshop kerül elő, holott a nagyítás közbeni pixelfinomítást minden használható -- akár ingyenes -- grafikai program tudja, beleértve a képnézegetőket is. Természetesen nem az élsimítás a lenyeg, hanem a teljes kép pixelszerkezetének átszámolása. A pixelek tehát nem nagyobbodnak, viszont az elkenésük miatt életlenebb lesz a kép. Bizonyos határok között vissza tudod csalni az élességet, de az eredmény tényleg nem lesz mellbevágó.

A finomítást Gimp esetén az átméretezés beugróablakában lehet megadni, az Interpoláció megfelelő megválasztásával. Vélhetőleg Photoshopban is ilyesmi a helyzet, de nem néztem utána, hiszen arra úgysincs szükség...

2013. júl. 21. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
Brávó, kétszer írtam meg ugyanazt... Hol a fekete búbánatban keringett a válaszom percekig? Kétszer is ellenőriztem, hogy nem jelent-e meg, mielőtt elszántam volna magam, hogy újraírjam. A fenébe.
2013. júl. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

Az internet rejtelmei... :)

Egyébként létezik olyan program, ami egy picike részből, alig pár pixelből szobafal nagyságú képet képes nagyítani, kiváló minőségben.

Csak az a baj, hogy csak a filmekben :)

Nem egy újabb filmben lehet látni ilyesmit, kezdve az NCIS-től, befejezve valamelyik Sci-Fi-vel. Csak azt nem értik meg sokan, hogy ez ugyanúgy kitalált történet (egyelőre), mint a Keleti Boszorkány az Óz-ban :)

2013. júl. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!