Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valami gond van a cmd-mel....

Körösi Ádám kérdése:

Valami gond van a cmd-mel. Mittegyek?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy van egy minecraft-os bukkit szerverem és ha rámegyem a cmd-re h indítsa el akkor egyből bejön és azzal a lendülettel ki is lép belőle. Annyit tudok vele kezdeni h tc-vel nyitom meg és akkor jó, nem lép ki belőle, csak elég fárasztó ezt álandóan keresgélni a tc-ben, és ez szerintem elég gyakori probléma lehet, mert egyik haveromnak ugyan ez van. Mittegyek??

#CMD probléma #bukkit szerver nemindul #csak TC-vel fut
2013. júl. 10. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

TC-ben létrehozhatsz füleket. Létrehozol egy fület, amiben mindig az a mappa van megnyitva és nem kell keresgélni.


"a cmd" alatt itt egy valami.cmd fájlt értesz? Ha igen, akkor csináld azt, hogy TC-vel bemész a mappájába, alul beírod, hogy "cmd", enter, ekkor bejön egy konzol ablak. Ide írd be annak a valami.cmd fájlnak a nevét és enter. Ekkor el fog indulni a cucc, de ha lefutott, akkor nem fog bezáródni a konzol ablak. És így el tudod olvasni a hibaüzenetet.

2013. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát igazából ez a cmd egy java fájlt indít el, és bocs rosszul írtam, nem kilép hanem hanem ezt írja:


,,C:/USERS...java -Xms512M -Xmx512M -jar craftbukkit.jar -o false

PAUSE A megadott nevet(java) a rendszer nem ismeri fel belsző vagy külső parancsként, füttatható programként vagy kötegfájlként.,,


mégegyszer bocs h elírtam és köszi a választ

2013. júl. 11. 17:39
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és ez egy java error után lett így, behalt az egész gépen a java és utána újratelepítettem, már minden simán megy ami javás kivéve ezt mert ezt csak tc-vel tudom indítani kulönben hibát ír
2013. júl. 11. 17:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó, azt kell csinálnod, hogy a Futtatás, "cmd"-ben lefuttatod ezt a parancsot:


set PATH=%PATH%;C:\Program Files\Java\jdk_XXXXX\bin\


Persze pontosítsd az útvonalat, hogy a Java könyvtárára mutasson. És így már fel fogja ismerni a "java" parancsot. :)

2013. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát köszi ezt a parancsot, csak az lenne a problémám h ugyan ezt írja ki csak java nélkül, de szerintem én írom szarul, ezt h programfájlok (x86)ezt h írjam le h nagybetű szóköz ilyesmi??
2013. júl. 11. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha TC-ben megkeresed a mappát, és van olyan opció, hogy elérési út másolása. :)
2013. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát akkor ha jól értem akkor a start keresőjébe beírom h cmd és odaírom a cmd a parancsot amit attál


beírom entertnyomok és nemtörténik semmi, nemírki semmit, csak bakerül a cmd -be, mitha egy sima szöveget írtam volna bele


ez a parancs amit beírok:

c:/users/Ádám>set PATH=%PATH%;c:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\


és nemtom h énromtom el vagy mi???

2013. júl. 14. 12:43
 8/9 A kérdező kommentje:
már mint a keresővel kikeresem a cmd-t és odaírom a cmd-be
2013. júl. 14. 12:44
 9/9 A kérdező kommentje:
eddig 32 bites javám volt, most letöröltem és felraktam a 64 biteset, most gond nélkül megy minden szerencsére, és nagyon köszönöm a segítséget!
2013. júl. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!