Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Total Video Converter miért...

Total Video Converter miért fagy le? (RÉSZLETEK LENT)

Figyelt kérdés
Konvertálás közben 96%-nál mindig megáll.(nem válaszol.)

2013. júl. 6. 17:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdést feltevő. Sajnos valóban úgy van ahhogyan a #6-os válaszoló már leírta. Semmilyen konvertálással nem tudsz jobb minőséget elérni.Sőt minden egyes konvertálással romlik a minőség. Azt, hogy Te miért tartod szükségesnek a konvertálást próbálom megfejteni. Próbáld meg a letöltött filmjeidet is ugyan azzal a lejátszóval lejátszani mint amivel a HD filmeket nézed. Attól még nem kell Full HD-ba konvertálni semmilyen filmet, hogy azt Te Full HD TV-én meg tudd nézni. A médialejátszók a nem Full HD videókat is megtudják jeleníteni Full HD TV-én. Erre kár pazarolni az időt, és a tárhelyet , hiszen a konvertálásaiddal fölöslegesen növeled meg a filjeid méretét.

Csak gondold végig. Ha telefonnal rögzítel egy 160 X 120 -as méretű videót és azt konvertálod Full HD -ba az attól még nem lesz Full HD minőségű. De úgy is fogalmazhatnánk, hogy bélyegképből ne csinálj faliposztert....

2013. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Semmilyen konvertálással nem tudsz jobb minőséget elérni."

Ez inkább a felbontásra vonatkozik, vagyis egy adott képméretű videó felbontását nem tudjuk növelni. Viszont olyan van, hogy néha érdemes a képet megváltoztatni. Például én is letöltöttem a Midnight.in.Paris. című filmet aminek a képét túl sárgának találtam. Ilyenkor érdemes konvertálni. Erre több programmal lehet vállalkozni.Akár valamilyen Video Studio programmal, de még az ingyenes Avidemuxal is lehet színkorrekciót elvégezni, viszont a képméretet hagytam eredetiben.

Vagy még képzajos videót is érdemes konvertálni, például digitalizált VHS filmet aminek a képe kicsit szemcsés volt, azt zajcsökkentő szűrővel konvertáltam (szintén Avidemuxal) ami javított valamelyest a kép minősségén...

Szóval néha lehet minőségjavítást elérni ugyanolyan felbontás mellett...

2013. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 csacsi2 ***** válasza:
Az már nem konvertálás,inkább szerkesztés!Lényeg, ha jó a forrásvideó, lehet vele dolgozni. Ha rossz akkor nem lesz jobb. Az hogy egy videó sárga, csíkoz stb az a rossz vagy "agyontömörített" videóknál (minőségromlás) fordul elő. az elveszett, hiányos képkockákat nem lehet pótolni csak simítani, de attól nem lesz jobb a minőség.
2013. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!