Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Könyv formátumot szeretnék...

Könyv formátumot szeretnék konvertálni. Adobe-ot Doc-ba! Tud segíteni valaki? E-book-hoz kellene.

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Google sokat tud segíteni. Ezt lehetne megpróbálni esetleg: [link] :)
2013. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
Nem tudom, hogy áll most a konverzió lehetősége, de szerintem nem úszod meg kemény utólagos lektorálás nélkül. Az eddigi próbálkozásaim alapján mindig marad egy rahedli fölösleges elválasztójel, sortörés és hasonlók. Nem, mintha volna jobb ötletem, csak számíts rá... Igényes munkát csak te tudsz végezni, a programtól jó esetben is csak használható nyersszöveget kapsz.
2013. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:

Ja, általánosságban amúgy a két formátum közé szúrt kettessel (2="to") kereshetsz konvertálóprogramokat, pl. így:

[link]

2013. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szoktam konvertálni, de elég hosszú és macerás eljárás.

A Calibre programmal átkonvertáltatom Rich Text-be, és utána Wordben szerkesztem úgy, hogy nyitva van a pdf-fájl is, azt is állandóan nézni kell. Ki kell szedni a word szövegszerkesztővel az élőlábakat, élőfejeket, szakasztöréseket, feltételes elválasztójeleket. A tipikus konvertálási helyesírási hibákat ki kell javítani, és megnézni, hogy az eredetiben hol volt a bekezdés vége. Ha lábjegyzet is van, akkor azokkal külön meg kell bírkózni. Nekem egy átlagos könyv, 2-300 oldal átkonvertálása napi 2-3 óra munkával 1-2 étig tart.

Ha a pdf illusztrációkat, képeket is tartalmaz, akkor még macerásabb a munka, akkor azokat ki kell másolni a pdf-ből, és beszúrni a Word-be. Sajnos ez van, időigényes munka jó átkonvertálás. Töltöttem le konvertálóprogramokat, amelyek igen gyorsan konvertálnak, csak az a baj velük, hogy heurisztikus feldolgozással működnek (felszíni, és nem centrális feldolgozás). Előnye, hogy gyors, hátránya, hogy rengeteg hiba marad benne.

2013. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!