Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet ilyen képet...

Hogyan lehet ilyen képet csinálni?

Figyelt kérdés
A Playboy-ban lesz egy kép/poszter amin híres emberek vannak. 130 ember van rajta, de nem egyszerre fotózták őket, hogyan lehet ezeket egyesíteni, mintha abban az időben mind ott lettek volna? Az ok hogy photoshoppal, de esetleg tudna valaki erre a készítési módra vonatkozó linket adni?
2009. okt. 1. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt egy progim(nevet nem tudok)de ha képet készitesz 70%os átfedéssel,akkor összerakja,és olyan mintha pl. egy épület elött 20an állnának,pedig külön fotóztad őket.
2009. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt nem mondom hogy teljes mértékben értem, :) de köszönöm a segítséget egy próbát megér :)
2009. okt. 1. 23:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van megfelelő képszerkesztőd, akkor nem nehéz.


Én a Photohsopot szeretem, de ez megszokás kérdése... Viszont erre tudom a legpontosabb útmutatót adni, szóval...


Fogod a képeket, és egyesével kivágod az alakokat. Ezt én úgy szoktam, hogy PenTool segítségével bekerítem, kijelölést csinálok minimálisan elmosott szélekkel (Feather), ezt a kijelölt részt másolom, és a háttérre beillesztem új rétegként. Aztán csak el kell rendezni, figyelni arra, kit hova teszel.


Ha így nem lesz szép, akkor pedig az összes képet beteszed külön rétegként, és egyesével lemaszkolod róluk a felesleget. (Photoshopban: layers - add layer mask - reveal all; majd ami nem kell, átfested, hogy eltűnjön.) Ez non-destruktív módszer, de mivel nincs rajzpadom, és nem bánok jól az ecsettel, inkább az előbbi módszert szeretem.


Az elrendezésnél figyelj a perspektívára, és ahol kell, tegyél árnyékot az emberekhez.

2009. okt. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) még talán menni is fog!
2009. okt. 2. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!