Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen progival tudok olyan...

Milyen progival tudok olyan videót készíteni, ami azt mutatja, h 1 kéz vmit ír 1 lapra?

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 07:13
 1/3 tabaki ***** válasza:

Tényleg vidó kell, vagy mozgó GIF?

Milyen célra kell? nem az lenne a legegyszerűbb, ha fölvennéd kamerával vagy telefonnal? A megfelelő képkivágást meg valami videószerkesztő progival utólag megoldhatnád.

Egyébként léteznek mindenféle 2D vagy 3D animálóprogramok, de az nulláról indulva elég nagy falat egy semmi feladatra.

Ha a képkockákat külön megrajzolod bármilyen rajzprogrammal, azt is össze lehet rakni utólag.

2013. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

lehet .gif is

pl 1 ilyen alapra: [link]

nem feltétlenül kell, h kéz írja, elég, ha csak simán (gépelés szerűen) jelenik meg

am csak dalszövegeket szeretnék vele írni

2013. máj. 16. 17:40
 3/3 tabaki ***** válasza:

A gépelős megoldás nagyságrendekkel egyszerűbb. Ennek ellenére nem tudok neked sebtében válaszolni. Több ötletem is van, de a fő gond megintcsak az a szokásos eset, hogy program még csak akadna, de érteni is kellene hozzá. Lehet, hogy valaki tud ajánlani kifejezetten erre való célszoftvert, amellyel könnyen meg tudod csinálni, én legfeljebb olyat, amely kellő rafinériával alkalmas rá -- tehát a módszer hosszadalmas leírása nélkül nem tudod használni. Ha jobban ráérnék, talán írnék neked valami útmutatót, de most nem merem megígérni.

Azt, hogy mire használod, nem így gondoltam... Nekem édesmindegy, hogyha sütirecepteket vagy obszcén mondókákat akarsz is írni, de hova? Weboldalra? Vetítettképes előadásra? Word dokumentumba illesztett speciális effektként? Videó elé mottónak? Lehet például, hogy Power Pointban létezik ilyesmi, de azt nem tudod máshova átvinni (nem, mintha biztos lennék benne). Honlap esetén talán van efféle Javascript vagy Java-applet, vagy -- ha jó sok pénzed van rá -- Flash-sel profi animációként is elkészítheted. Az utóbbi ingyens helyettesítésére szóba jöhet a Pencil, de azzal meg kínszenvedés. A GIF-megoldás elvileg egyszerű: Valami képszerkesztővel készítesz egy csomó fázisképet, amely mindig egy betűvel hosszabb szöveget tartalmaz (valószínűleg úgy is működik, hogy egy-egy képen mindig csak az új betű látható), és ezeket összefűzöd egyetlen animált képfájllá. Azért sejtheted, hogy a gyakorlat egy rövid, pár száz betűs szöveg esetén sem lesz méznyalás. A videó könnyen megoldható mondjuk Blenderrel, csak éppen a Blender maga akkora falat, hogy mire idáig eljutsz benne...

2013. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!