Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopal hogyan lehet...

Photoshopal hogyan lehet átlátszó képet készíteni? PL. Lent. Mutatnátok egy weblapot ahol leírják.

Figyelt kérdés

Odáig jutottam el hogy most töltöm le. Többet nem tudok róla.

Itt a kép. Kössz mindenkinek

[link]



2013. máj. 11. 11:45
 1/7 tabaki ***** válasza:

Ez nem átlátszó kép, maximum átlátszó dolgot ábrázol. Elkészíteni nagyjából úgy kell, ahogyan papíron megrajzolnád.


Miért nem Gimpet töltesz le? Ingyenes, magyarított, kiváló, jóval kisebb a PS-nál, ezerszer többet tud, mint a te szinted. Mert a képre Photoshop van írva? Ha döglött lovat írtak volna, azt akarnál? Ez olyan szánnivaló... Biciklizni se tudok, de mindenesetre lopok egy űrhajót.

Kíváncsi vagyok, az életben valaha adódik olyan grafikai feladatod, amelyet ne lehetne Gimppel megoldani.

2013. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Indulásként mindenesetre kotorássz mondjuk itt, hátha kifejezetten arra is találsz, amit akarsz:

[link]

Ha meg nem, akkor is van egy csomó érdekesség, és megsejtheted a dolog logikáját.

2013. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 válaszoló Most durván leosztottál ugye tudod!!?? Kössz
2013. máj. 11. 16:39
 4/7 tabaki ***** válasza:

Szívesen. Ennyire bántó, hogy ne a márkát istenítsd, hanem a tudásra hajts? A Photoshoptól nem lesz belőled grafikus, viszont a jogtiszta programokkal megszerzett ismereteket használhatod bárhol, akár Photoshopban is.

A lényeg a módszer, az meg nem a programon múlik, csak esetleg könnyebben vagy nehezebben valósítod meg más programmal.

2013. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 csacsi2 ***** válasza:

Egyet kell értsek, viszont én is PS -al kezdtem, annyi különbséggel, hogy nem telepítés előtt kezdtem keresni a válaszokat hanem megpróbáltam rájönni, (elsősorban a funkcióira) hogy hogyan is kell ezt, és mik a lehetőségek. 1-2 hét próbálgatás után, rákerestem videókra (rengeteg van a Youtube-on), majd megtanultam a szakkifejezéseket (keresésnél előnyös). Mindenek előtt tanulás a lényeg, mert ha az ember kezébe adják a dolgokat, akkor az nem marad meg, viszont ha kezdőként saját magad jössz rá a dolgokra, azt kitörölni nem lehet.

Ha rájössz valamire írd le, hogy később nevethess, hogy "ezt nem tudtam?!" :) illetve segit a tanulásban!


Elsősorban a programot ismerd meg,majd gyakorold az eszközöket azok beállításait, rétegeket (átlátszó réteg), kijelöléseket, ha ezek megvannak akkor jöhet a gyakorlati része, amiben ezek után bármikor szívesen segít bárki!

A segítség akkor hasznos, ha a válaszoló érti a kérdezőt és a kérdező érti a válaszokat! Enélkül nem megy!

2013. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

Egy gyorsvázlat, kétségtelenül kevésbé csicsás, mint a példád:

[link]

Használj rétegeket, azokon belül meg mindig azt jelöld ki, amit éppen átszínezel. Ne felejts el, hogy a kijelöléseket összeadhatod, és kivonhatod egymásból, továbbá, hogy a kijelölés megmarad, ha átlépsz egy másik rétegre, tehát az egyik rétegen kijelölt formát a másikon is kiszínezheted. Ezzel máris többet tudsz, mint ami ehhez a képhez kellett. Nem bánnám, ha te is bemutatnád a kísérleteid eredményét, hátha még tudok okosat mondani.

Elsőként egyébként azt javaslom, hogy ne efféle képet akarjál tűzzel-vassal megvalósítani, hanem egy firkán vagy egy letöltött fotón próbálgasd a lehetőségeket. Amikor már egy csomó érdekes dolgot kitapasztalsz, akkor érdemes átgondolni, hogy mit tudsz felépíteni a tanultakkal.

2013. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Ja, a vége ugyanaz lett, mint csacsi2-é, pardony. De legalább:

"Ilyenkor érzed, mi mélyen igaz:

Hogy az meg ez, meg ez meg az."

(Micimackó)

2013. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!