Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Frissen telepített Windows...

Marcus fenix kérdése:

Frissen telepített Windows nem akar indulni. Talán a DOS miatt?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot, alap operációs rendszernek a DOS van rátéve (állítólag). Feltettem rá a win7-et, de a telepítés utáni újraindításkor nem tölti be, pedig telepítés előtt mindent leformatáltam. Ezek szerint még mindig fent lenne az a k*rva DOS? (a telepítő lemez jó, már használtam többször is)

2013. máj. 10. 18:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A gép boot helyett mindig kiírja, hogy Lenovo, aztán újraindul, Lenovo, aztán újraindul, Lenovo....
2013. máj. 10. 18:04
 2/12 P.O.C. ***** válasza:

Én freedos -os gépet nem csak formázni szoktam, hanem törlöm a gyárilag létrehozott partíciókat, és újat hozok létre. De valószínű amúgy, hogy nem ez a gond.


Ez gyakran megesik olyankor, mikor valami buherált Windows -t telepít a felhasználó, ami be előzőleg belerakják a loader -t. Ugyan is sok újabb BIOS nem tud együttműködni sok régebbi loaderrel.

Buherálatlan (vagy MSDN forrásból származó) Windows -t telepítőt használj, és csak telepítés után szedj egy korszerűbb loader -t. Ajánlom a Windows Loader by DAZ v2.2.1 -et.

2013. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor megpróbálom így. És akkor ezzel a módszerrel ez az alap operációs rendszer (DOS) nem fog akadékoskodni?
2013. máj. 10. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Töröld a partíciót. Én is így jártam, nekem is törölnöm kellett a FreeDOS-os partíciót. :)
2013. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sikerült a másik windows-os lehetőség, köszönöm! :)
2013. máj. 11. 11:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Viszont nem működik a Daz Loader. Azt írja, hogy Unsupported Partition Table. Olvastam néhány helyen, hogy a merevlemez formázása megoldhatja a problémát. Viszont ha formáznék, akkor újabb telepítés után szerintem ugyanitt tartanék.
2013. máj. 11. 20:21
 7/12 P.O.C. ***** válasza:

Mert nem irtottad ki teljesen a partíciókat, valamiért a Windows 7 telepítője nem mindig tudja rendesen.

Én is így jártam nemrégiben egy Asus Laptopnál-nál, Hiába töröltem 7 -essel a partíciókat, mindíg megjelent a BIOS -ba boot -olható eszközként valami Windows Boot Manager f*szság. És ez bizony nálam is pont ilyen hibát okozott a loadernál, mint neked.


Én így oldottam meg: beléptem BIOS -ba átállítottam az merevlemez vezérlót AHCI -ról IDE -re. Be boot -oltam XP telepítőlemezről, töröltem a partíciókat, majd az XP lemezzel hoztam létre őket, de nem formáztam meg csak kiléptem a telepítőből (F3).

Ez után visszaállítottam az AHCI módot, bebootoltam 7 -essel, megformáztam az XP lemezzel létrehozott partíciókat és miután felment a 7-es a loader is gyönyörűen működött, a BIOS -ból is eltűnt a Windows Boot Manager, elem helyette normálisan a DVD és a HDD kódneve jelent meg.

Amúgy én sem értem, hogy a gyártóknak miért kell ilyen mértékig belekontárkodniuk az egészbe.


Amúgy az IDE mód engedélyezésére azért volt szükség, mert másképp a Win XP nem ismeri fel a vinyót, de amúgy érdemes visszaállítani AHCI -ra mert csak úgy tudja 100% -os kihasználni a Win7 a vinyó képességeit.


Nem vagyok benne biztos, de szerintem XP lemezen kívül mással is megoldhatod a törlést és a particionálást IDE mód nélkül. Pl az ingyenes Linux -os GParted boot CD -vel.

[link]

Erről be tudsz boot .-olni és grafikus felületű particionáló programot kapsz, akár magyar nyelven is. Természetesen ismeri az összes Windows partíciót is. Nem próbáltam csak fórumon olvastam, én az XP lemezes módszerrel csináltam.

2013. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, akkor megpróbálom. Ha jól értem, akkor jól megszívtam ezzel a géppel, mert 2 éve vettünk egyet még és azzal nem kellett semmit csinálni, csak feltenni a windows-t és gyönyörűen ment minden. Megnéztem, nekem az ACHI melyett olyan van még, hogy Compatible, de remélem az is jó lesz.

Mindenesetre köszönöm az összes tippet, hátha most már sínen vagyok...

2013. máj. 12. 14:14
 9/12 P.O.C. ***** válasza:
A Compatible lesz az IDE mód. És nem a gép tehet róla, hanem a gyártók. Ha Windows 8 -at raksz fel, ott már nem SLIC BIOS -t emulálnak az akivátorok, hanem teljesen máshogy hatnak.
2013. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, pont ma kellett egy windows 8-as sima csökkentett módba belépnem, hát nem volt semmi :)
2013. máj. 12. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!