Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy felirat nincs jól...

Ha egy felirat nincs jól időzítve, mért nem elég, ha egyszerűen eltolom pár perccel super subtitlessel?

Figyelt kérdés
Én abból indultam ki, hogy ha elvan csúszva egy felirat, az nyilván amiatt van, mert valamelyik letöltött filmről mondjuk elhagyják a készítő stúdiók szarait és ezért ha a nagyon nagyon jófej készítő egy másik letöltéshez igazította, akkor emiatt lehet pár másodperces eltérés. Viszont ha supersubtitlessel az időzítést jól beállítom, vagyis az összes feliratot eltolom annyival, mint az elsőt, akkor így sem lesz jó. Az adott jelenetben mindig jól megy, de a következő jelenetben megint elcsúszik. Nekem már az is elég lenne, ha csak megérthetném, hogy mi történik itt? Ugyanis, a készítő nyilván a filmhez időzítette és a film attól még nem változik, hogy különböző verziót töltöttünk le. Ha az elején elcsúszás van, az oké, de ha az én verziómban fasírt után két perccel lekvárt mondanak, akkor az ő verziójában is így kell lennie, hiszen ugyanazt a filmet nézzük. Én meg nem vagyok képes jelenetenként a filmhez időzíteni a feliratot, mert idegbeteg leszek egy óra után. Mit lehet tenni (ha egyszerűen nem tudok olyan verziót letölteni, amihez van rendes felirat)? Vagy már csak az is elég lenne, ha valaki elmagyarázná, hogy ez mért van????!! wááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááefhaeosjfoshvikwaehfikl
2009. szept. 29. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A feliratokat kétféle módon lehet időzíteni. Az egyik az a képkockához rendeli a feliratot, a másik az az időtartamhoz. Ez utóbbi a szerencsésebb, mert ez "kompatibilis", itt az általad leírt dolog tud működni.


Azonban ha a frame-khez van időzítve a felirat, akkor viszont abszolút nem mindegy, hogy milyen ripet töltesz le hozzá. Ugyanis lehet, hogy az egyik 25 fps, a másik 23,96 fps stb. És itt már ugye látható, hogy másodpercenként egy-két képkocka-csúszás előfordulhat. Ez pedig percenként már száz körüli. Tehát látványos. És hiába időzíted az első képkockát, nem lineáris a csúszás. Tehát ezt csak a framerate módosításával tudod korrigálni. Azaz "széthúzni" vagy "összenyomni" a feliratot.

2009. szept. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Több dolog miatt lehet. Az egyik a vágás. A különböző verziók eltérnek attól függően, hogy pl európai mozi, amerikai mozi vagy dvd kiadás, kihagynak/betesznek jeleneteket meg ilyesmi. Egy filmnek olykor egy halom vágása kering a neten. A másik az, hogy konvertáláskor esetleg kicsit gyorsabb vagy lassabb lett a film. A konverter program tévedhet egy kicsit, és a szemed nem is fog észrevenni egy hangyányi lassulást, mondjuk ha 10 perc alatt egy másodpercet lassul. De a felirat tíz, de akár már öt perc múlva is zavaróan máshol lesz. Szóval ha valaki újrakonvertálta a filmet, akkor ez történehetett.
2009. szept. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznosak vagytok. A framet hogy tudom összeigazítani? A a feliratét még tudom, hogy hogy kell, de honnan tudjam, hogy a filmé mennyi?
2009. szept. 30. 00:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah meg azt is elmagyarázhatnátok, hogy mi pontosan az a frame? És ha én csinálok feliratot, akkor hogy tudom ahhoz igazítani. Mert attól még, hogy mechanikusan megtalálom ezt a menüsorban még nem értem, mi ez?
2009. szept. 30. 00:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hasznos lesz>>> [link]

az átidőzítés talán megoldja a problémádat...

2009. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A film adatairól pedig>>> [link]
2009. szept. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jeije isten(nő) vagy, köszi jeiejeeeeeeeeee
2009. szept. 30. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!