Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha sokáig benne vagyok egy...

Ha sokáig benne vagyok egy játékba, majd kilépek belőle, vagy csak lerakom tálcára, miért lassul le a gép?

Figyelt kérdés

Nem valami erős gép, de tapasztaltam, hogy másnál órákig megy egy játék szünet nélkül, és ha kilépnek sem lassul le olyannyira.

Van valami beállítás vagy valami, hogy meg lehessen ezt előzni?



2013. ápr. 13. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor futtatsz sokáig egy játékot, akkor nagy eséllyel a legtöbb, játékhoz szükséges kép/hang/modell betöltődött már a memóriába. És ha a memóriakezelése rosszul van megírva, akkor a szükségtelen elemek bent maradnak.


Amikor lerakod tálcára, akkor értelemszerűen nem is törlődnek, hiszen a játék fut, csak nem az van előtérben. Amikor kilépsz, akkor az erőforrások egy része felszabadul, a maradék meg, ha rosszul van megírva, akkor nem, illetve csak az XP fogja majd felszabadítani, ami nem túlzottan fényeskedett azért memóriakezelésben.


Ilyenkor a többi programnak kevesebb a memóriája, így lassabban, nehezebben fognak futni, hiszen a szükséges anyagokat a HDD-ről kell betölteni, részenként - a HDD pedig sokkal-sokkal lassabb, mint a RAM.

2013. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Tehát akkor nem lehet ezen változtatni

2013. ápr. 13. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!