Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy szedjem le a Linuxot?

Hogy szedjem le a Linuxot?

Figyelt kérdés
Szóval, a helyzet az, hogy tesztképpen felraktam az UHU Linux 2.1-et a vinyómon egy külön linuxos partícióra. Win XP-t használok, és el szeretném tüntetni a linuxot a GRUB-bal együtt... Tudjátok, az a boot loadere. Attól tartok, ha Partition Magic-el letörlöm azt a partíciót, ami a linuxé, és újra összerakom a vinyóm, hogy csak C: legyen, akkor nem fog bootolni a gépem, mert elvileg akkor a GRub is eltünik. XP-t nem tudok újra telepíteni, mert a DVD-je eltört! Valakinek valami ötlete? Vag valami progi, ami eltakarítja a grubot, hogy megmaradjon, és bootoljon a Windows?
2009. szept. 21. 02:55
 1/4 anonim ***** válasza:
MBR paranccsal
2009. szept. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kell egy windows boot cd, és a FDISK /MBR paranccsal tudod eltüntetni.
2009. szept. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elindítasz egy XP telepítőt CD-ről és a Javítás funkciót választod. Amikor bejött akkor kiadod a FIXBOOT parancsot utána pedig a FIXMBR parancsot. Csak így tudod megformázni a winyót olyanra hogy új üres BOOT szektora legyen.
2009. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A fixmbr tűnik a legjobbnak, de attól még megmarad az xp-m indítása? Nem akarom újra tenni...

Az fdisk /mbr-t eszem ágában sincs kiadni, ugyanis az fdisk a Dos particionálóprogija volt, így gyanítom, hogy ha nekiállnék fdisk-el játszani, annak format c: lenne a vége, azt pedig pont el akarom kerülni... Fixmbr, ha jól sejtem, ez a fix master boot record... Akkor ha jól értem, ez felülírja a Linux boot loaderét. Köszönöm a válaszokat!

2009. szept. 21. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!