Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem ismeri fel a Winches...

Miért nem ismeri fel a Winchesterem a gép, és mit tegyek hogy felismerje?

Figyelt kérdés

A gépembe szerettem volna ma kicserélni a HDD-t mert a mostani már a végét járja,egy SATA-s vinyóról van szó,vettem egy új,hibátlant kéz alól.IDE-s,majd ehhez szereztem átalakítót,kábeleket stb..

Beszereltem,és hát sajnos a gép nem ismeri fel,mikor telepíteném,mert ugye a meghajtóba beraktam a WIN 7 lemezt és arról bootolt de amikor kiszeretném választani,hogy hova telepítse az OP rendszert..hát nincs ott semmi...

BIOS-ba sajnos nem tudok belépni,márpedig azért mert amikor általános esetben indítom a gépet,semmi nem jelentkezik az elején,csak a "Windows indítása" képernyő..onnantól pedig ugye betölt...

Még annó Amikor kiszedtem a videókártyámat valahogy bejött magától a BIOS rendszer de így nem tudok beléni,ahogy beraktam az "új" vinyót akkor bejött az alaplap bejelentkező képernyője (Asrock H61M-HVS) onnantól pedig ugye már a telepítés,ez a vinyóm 1 hétnél többet már nem bír ki,kiszeretném cserélni,de így most mitévő legyen,hogy beszereljem a másikat?


2013. márc. 26. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
mikor kapcsol be a géped nyomgoasd folyton az f12 és a del-t tuti hogy kel lenni biosnak..
2013. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és azután?
2013. márc. 26. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Az IDE vinyót jumperelni kell. Ha csak egy IDE eszközöd van akkor az a Master. Ehhez a jumper állását a vinyó tetején a rajzon találod...


BIOSba való belépéshez mindegy hogy a képernyőn mit látsz, bekapcsolás után folyamatosan nyomni kell a megfelelő billentyűt. Ez a te lapodnál az "F2" vagy a "DEL" gomb. Bemész és beállítod a bootsorendet és a megfelelően jumperelt vinyót már a BIOSban is látni fogod...

2013. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,és a jumperelést hogy tudom elvégezni?
2013. márc. 26. 20:43
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Egy picit kreatívnak kell lenni...

[link]

2013. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!