Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom megcsinálni a...

Miért nem tudom megcsinálni a routert?

Figyelt kérdés

webes felületen akartam megcsinálni.fogalmam nem volt hogy álljak neki ezért néztem róla videókat.a routerem TL-WR740N.

Erről is néztem videókat és ugycsináltam és csatlakoztattam mindent ahogy kell.a böngész keresőjébe ezt írták be a videóba:192.168.1.1 és akkor náluk kijött a webes rész ahol be tudják állítani a routert.én is beírtam de nekem a böngészőm nem jeleníti meg.én rontottam el valamit?


2013. márc. 20. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel nem látjuk nehéz megmondani, h mit csináltál rosszul v. jól.

Nincs kéznél ismerős, aki látott már routert és rászánja azt a 10 percet amíg beállítja?

2013. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Beírod a böngészőbe 192.168.1.1 majd belépsz, gyári felhasznév: admin jelszó: admin


Rámész network > WAN


Kiválasztod a kapcsolat típust (általában PPPoE) majd beírod a szolgáltatótól kapott adatokat, majd save gomb.


Wifi ha van és nem kell, kikapcsolod, hogy más ne lopja.

Wireless > Wireless Settings > Enable Wireless Router Radio kiveszed a pipát előle, majd mentés, reboot gomb.


Nekem TL-WR741N-es routerem van, és azzal soha nem volt gond, és a tudásával is elégedett vagyok. Mi öt eszközzel nyúzzuk, abból négy wifis és soha nem szakad meg, csak XP alatt (1 gép), de az meg annak a hibája... :D

2013. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok!


Nem nézlek hülyének félre ne értsd! De a géped és a router össze van dugva utp kábellal? Mert az elején csak úgy férsz hozzá, wifin még nem, hisz ugye előbb rá kéne tudni csatlakozni. LAN1-es foglalatba dugd, hátha neki csak ott jó (találkoztam már ilyennel, igaz noname routernél)

2013. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen minden be van dugva de 1szerűen nem jeleníti meg
2013. márc. 20. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy ki van kapcsolva a DHCP ezért nem ad IP-t a router a gépednek, vagy valamit rosszul csináltál, mindenesetre :


1. A modemből jövő UTP kábelt csatlakoztasd a router WAN portjához.

2. Kösd össze valamelyik számítógépet a router valamelyik számozott LAN portjával (nem a WAN porttal, ott optimális esetben már a modemből jövő kábel van)

3. Kelleni fog egy parancssor amit operációs rendszertől függően érhetsz el. Windows XP alatt (azt írtad az van) a Start->Futtatás részbe a "cmd" (idézőjelek nélkül) parancsot beírva érheted el. Ez egy fekete ablak, villogó kurzorral

4. Ide be kell írnod, hogy ipconfig/all, ez kilistázza az összes a számítógépen található hálózati kapcsolatot. Meg kell keresned azt, amelyiken keresztül a számítógép a routerhez kapcsolódik.

5. Itt keress egy "Alapértelmezett átjáró"/"Default Gateway" nevezetű sort ahol egyy xxx.xxx.xxx.xxx formátumú (nem feltétlenül áll mindegyik csoport 3 számból, lehet kevesebb is)számsort fogsz találni. Ez a router IP címe.

6. Írd be a fenti címet tehát pl. 192.168.1.1 a böngésződ címsorába.

7. A routerhez korábban beállított (vagy gyári) felhasználónév és jelszó segítségével lépj be a router adminisztrációs felületére.

8. A "quick setupot" követve és az internetszolgáltatódtól kapott adatokat megadva (ha dsl van akkor kell, ha kábel akkor valószínűleg nem) állítsd be a routeren, hogy mit és hogyan kell megosztania. A WPS menüpont pedig a WiFi beállítására szolgál.



(Ha hasznos voltam kérlek bökj a zöld kezecskére. Köszi!:)

2013. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Avagy állíts be a gépeden egy fix IP-t ideiglenesen, olyat, ami egy tartományban van a router IP-jével (pl 192.168.1.10).
2013. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tamasoft ***** válasza:
Mielőtt fejszét vágsz bele próbáld ki feltétlen a 192.168.0.1 címmel is!
2013. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha megnéznéd a használati utasítást?
2013. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a 192.168.0.1 nyert! köszönöm!a használatiban is 1.1 volt írva :)
2013. márc. 20. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!