Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok olyan programot...

Tudnátok olyan programot mondani amivel egy zenéből ki tudom vágni? (mondjuk a dobszólót, éneket stb. )

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 18:05
1 2
 11/14 tabaki ***** válasza:

Nekem még mindig nem egyértelmű, hogy mit akarsz. Egy tipikus DOBSZÓLÓT simán kivágsz, mondjuk Audacityvel, mivel addig nem szól más, csak a dob. Tehát csak az időtartamot kell közölnöd: Bocsi, ettől-eddig nem kell (vagy kell). Ha viszont egy zenei körítésből akarod eltüntetni az éneket, az más história, ott az előttem szólók igazsága lép érvénybe.

Persze, a "zene" is tág fogalom, külön fölvett hangsávok esetén nyilván bármelyiket (vagy egy részletét) kiemelheted, de egy szokásos mp3-ba összegyúrva már szvsz reménytelen.

2013. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor 2-1 ide :D
2013. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tabaki ***** válasza:
Hm, no igen.
2013. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Na akkor azért írtam, hogy nehéz mert:

Elméletben lehetséges:

mégpedig brute force módon.

Azaz az összes lehetséges hangmintát megfelelő sorrendben hozzáadva egy az összes lehetséges hangszínen, az összes lehetséges keverési sáv, effekt beállításával elméletben egy kész számból lehetne kapni midi formátumú fájlokat, amiből kapsz egy számot. Ami kellő( szerintem nincs olyan gép a világon ami ezt meg tudná tenni) számítási kapacitással előállítasz egy zenét. Amire véges matematikai esély van rá, hogy tökéletesen egyezik az eredetivel. De mivel annyi minden paraméterről van szó, annyi hangszín, annyiféle kottáról így az esély egy jelenlegi géppel nulla.

Ha van egy 1000 exaflops-os számítógéped, akkor sok sikert hozzá.

2013. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!