Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fps problémák!?

Fps problémák!?

Figyelt kérdés
Előző gépemen(AMD Athlon 64 x2, 4 giga ram,GPU Gainward GTS 450 2 gigás)a Witcher 2 20-25 FPS-el futott, illetve sokszor 20 alá ment.Nemrég újítottam gépet, jelenleg egy AMD FX 8350-es CPU van benne, 8 giga ram és a GPU maradt ugyanaz.Minden játékban növekedett az fps számom, legalább 20-30 fps el, kivéve a witcher 2-t ahol kb. 7-10 fps-el nőtt(így már 25-30 körül mozog az fps-em).Tudom nem izmos a GPU-m,de ha az AC 3 fut 50-60 fps el, szerintem ennek is kellene,illetve a Battlefield 3 is 40 felett fut.Ezért hát várok ötleteket, hogy tényleg a GPU-e a ludas, vagy a játék motorja miatt van ennyi fps-em.
2013. febr. 12. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy a VGA miatt van. ennek a kártyának csak DX10 támogatása van vagy 11 nem tudom. sajnos nekem 4890-em van és hiába brutális kari néhány játéknál a DX10.1 támogatása miatt nem tud normális teljesítményen futni nálam pl a Skyrim ultán fut 30-40FPS-el BF3-nál pedig low-medium beállítással játszok hogy viszonylag magas legyen az FPS-em mert multiban elég zavaró tud lenni a lagg. a Wicher 2-ről meg ne is beszáljünk. nálam is szaggat. szerintem a DX támogatás miatt. jah és még meg is van húzva a kártyám 900MHZ GPU 985MHZ VRAM
2013. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A VGA-n DX 11 támogatás van,de ha tényleg a dx miatt szaggat,hát akkor....nem is tudok mit hozzá fűzni
2013. febr. 12. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

igen közben utánnanéztem.

nem lehet hogy szimpán gyenge már az a kártya?

azért a Witcher 2-nek elég brutális gépigénye van. én annak ideén HD5770-el áltam neki de már akkor is ki kellett kapcsolni pár dolgot hogy a 30FPS meglegyen.

ahhoz hogy az előző gépeden 20-25FPS-t tudott nem tudok mást mondani mint hogy más beállításokkal játszottál. mondjuk antianalising 4x. vonalsimítás 0. most pedig lehet hogy 16x 8x vagy hasonlóra van beállítva. többet nem nagyon tudok segíteni szerintem biztosan a VGA körül van a gond

2013. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat és, hogy utána néztél.Igen én is sokkal valószínűbbnek tartom azt, hogy gyenge a VGA-m.
2013. febr. 13. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!