Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan csináljam meg, hogy...

Hogyan csináljam meg, hogy Windowsról, és ne Ubunturól töltsön be a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párhuzamosan használok Windows 8-at, és Ubuntut. Az Ubuntu lett később telepítve, és a gép bekapcsolásakor az Ubuntu tölt be elsőnek, ott kell kiválasztanom az operációs rendszert. Azt szeretném, hogy a Windows 8 opercáiós rendszer választója töltsön be, ne az Ubuntué. Hogy tudom megoldani?


2013. jan. 28. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

nem az ubuntu tölt be elsőnek, hanem a GRUB Loader (szerintem)


és a windows nem fogja látni a linuxot, szóval mindenképpen kell egy boot loader, ami mindkettőt látja, az pedig nem lesz windowsos, magyarul a kérdésedre a válasz eddigi tudásom alapján: sehogy

2013. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 claidheamohmor ***** válasza:
Mint már írták, a boot loadernek kéne először betöltődnie, ott meg a listában legalul látni kéne a telepített windowst. Kurzor billentyűvel lemész, enter.
2013. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 claidheamohmor ***** válasza:
... most látom, hogy ez nem oldja meg a problémádat. Bár nem tudom, mi bajod a GRUB-bal.
2013. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Azt szeretném, hogy a Windows 8 opercáiós rendszer választója töltsön be, ne az Ubuntué. Hogy tudom megoldani?"


a win8 telibe fossa, hogy neked linuxod van, de ezt mondjuk tudhatnád, szóval kompromisszumot kötsz: GRUB loader vagy nincs linux

2013. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gonosz ablak, gonosz pingvin!
2013. febr. 1. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!