Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: cellák tartalmának...

Excel: cellák tartalmának összeadása, majd osztás?

Figyelt kérdés

Régen tanultam ezeket, már nem jövök rá, hogyan működik.

Olyan kéne, hogy egy cella tartalma az a szám legyen, ami az összes C oszlopban lévő cellában lévő számok összege osztva tízzel (C2+C3+C4...)/10. (A C1 kimaradhat.) Ezt így beírtam, de szövegként értelmezi.


A gugli biztos jó barát, de nem jöttem rá, hogyan kell rávenni, hogy ne szövegként jelenítse meg, hanem számoljon.



2013. jan. 28. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:

SZUM(C2:C18)/10


C2 -> ettől a cellától összeadja

C18 -> eddig a celláig

2013. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyenlőség jel is kell elé!
2013. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondoltam, az egyértelmű ;)
2013. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: "(C2+C3+C4...)/10. (A C1 kimaradhat.) Ezt így beírtam, de szövegként értelmezi. " nem az :)
2013. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, az egyenlőségjelre nem emlékeztem, mert évek óta nem használtam már az Excelt. köszönöm!


Esetleg még olyat lehet, hogy a C2-től kezdve az összes C oszlopban lévő cella tartalmát adja össze? tehát úgy, hogy ne legyen felső határ.

2013. febr. 3. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Verziónként eltérő, hogy mennyi sort tud tárolni egy Excel tábla. Keresd ki ezt a számot és ezt add meg felső határnak!
2013. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

=SZUM(C:C)-C1


C:C a teljes oszlopot összeadja.


Másik lehetőség:


=SZUM(C2;C1048576)


A C oszlop utolsó celláját megnéznheted a CTRL + lefele nyíl megnyomásával.

2013. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Soha nem tanultam a MS Office programokat, csak autodidakta módon használtam őket. Eddig az Excelt, csak táblázatként használtam: beírtam az egymáshoz rendelt értékeket a megfelelő vízszintes és függőleges helyekre, és elmentettem adattároláshoz.

Nem rég láttam egy olyat, hogy pl a beírt sorok x. mezőjébe írt számokat, azaz az x. oszlopban található számokat, az Excel a lap alján automatikusan összeadta, valahányszor egy új szám került beírásra.


Ha elérhető lenne az ismerősöm, megkérném, hogy e-mailben küldje át az egyik lapot, és én a benne levő értékeket felülírom a saját adataimmal. De sajnos még vagy egy hétig nem tudom őt elérni.

Hogyan tudnám ezt megoldani, előtanulmányok nélkül?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: la mancha

2016. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azt hiszem megoldottam.

Mielőtt segítséget kértem volna tőletek olvasgattam az office.com oldalakon, csak előképzettség híján, nem igazán értettem a magyarázatokat.

De miután elküldtem a kérdést, gondoltam, még egyszer megpróbálom, és a táblázatomban kijelöltem az "x. oszlopot" és a képleteknél rákattintottam az autoszum-ra.

Láss csodát! Azóta működik. :)

2016. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elképzelni nem tudtam, milyen válasz jöhetett még 2 évvel a kérdésem után. :D

Vajon a börtöncellákat is össze lehetne adni és elosztani? A rabok között nyilván elosztják.

2016. febr. 20. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!