Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miből áll egy számítógép...

Miből áll egy számítógép újratelepítése?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy először telepítem az operációs rendszert (esetemben Win7) és utána valami drivereket kell telepíteni.

Pontosan milyen drivereket? Hálózati kártya és videókártya ami tudom, hogy van, de azon kívül még mit kell, ahhoz, hogy rendesen működjön a számítógép?


2013. jan. 23. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, a Win7 elég sok drivert felrak magának tudtommal. De biztosra csak akkor mehetsz, ha pl felmész az alaplap gyártó honlapjára, és a tiedhez töltesz drivereket. Igen, kell a videókártya, hálókártya, hang kártya, ezek a legfontosabbak, meg van még chipset meg stb, de ezeket megtalálod ha rámész az oldalra
2013. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy laptop-e vagy asztali pc. A laptopot sokkal macerásabb ujra rakni. Ott szinte mindent a gyártó oldaláról kell leszedni. De máshonnan is lehehet. Wifi driver-t esetleg a gyártó honlapjáról. Ha asztali, akkor a legtöbb driver fent van a win7 dvd-n. De nemárt utána nézni, mert ami rajta van a dvd-n, az nem a legújabb. Pl nekem a vga drivere fent sincs a win7en. Azt mindig nekem kell letőlteni hozzá.
2013. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Asztali pc-ről van szó, de nincs saját DVD-m, majd írnak nekem egyet és 7végi program lesz az újratelepítés. Gondolom így nincsenek a driverek a DVD-n, vagy igen?

Amúgy meg nem a driverek honlapját kell keresni? Miért az alaplapot? Egy adott alaplabba pl több fajta videókártya is jó lehet.

2013. jan. 23. 18:24
 4/5 A kérdező kommentje:
de valaki, ha felsorolná, hogy milyen driverek vannak, azt megköszönném.
2013. jan. 23. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell keresni az alaplap drivert. Az feltétlenűl rajta lesz a win7 esen. Driverből pedig sok fajta van. Ezt így nem lehet leírni. És ott keresed a drivert, amilyen vga-d van például. Nagy valószínűséggel csak a vidi karinak kell keresni egy drivert. De az se 100%. kb 50%:)
2013. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!