Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Anime készítés, az alábbi...

Anime készítés, az alábbi feltételek szerint (? )

Figyelt kérdés

Megvan minden hogy elkészíthetjük egy rajzfilmet, ha jobban tetszik anime, csak egy program kellene.


Szempontok:

könnyen lehessen ábrázolni benne a figurákat.


Először az adobe flash pro-val csak hogy ott nehéz jól megrajzolni a figurát ugyanis nem lehet mozgatni, így elég nagy eltérések lennének az egyes képkockák között.


Minden módszer érdekel.



2013. jan. 22. 20:36
 1/8 tabaki ***** válasza:
100%

Ingyenes:

Synfig Studio, Creatoon vagy trükkösen használva a Blender


Egyéb:

Anime Studio, Toon Boom Studio

2013. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Abblendert hogy lehetne használni?
2013. jan. 23. 07:01
 3/8 tabaki ***** válasza:
100%

Beállíthatod úgy, hogy PNG-képeket átlátszó lapokként olvasol be, és úgy használod őket, mintha papírból kivágott képelemeket tennél egymásra. Mivel sík lapokat használsz, a figurák térbeli elfordítását nehézkes megoldani (természetesen ez csak a mozdulatra vonatkozik, amikor éppen nem fordul, akkor már rajzolhatod őket bármilyen szögből), minden más szempontból jól jársz: A képelemeket vázra tudod építeni, használhatod a Blender kifinomult animációs rendszerét, effektezhetsz, vághatsz, hangosíthatsz, stb.

Más esetben segédanyagot készíthetsz vele. Egy normál 3D-animációt renderelhetsz körvonallal, rajzfilmszerű árnyékolással. Ebből nemigen lehet kihozni egy igényes anime minőségét, viszont egyszerű megkeresni vele a tökéletes beállítást, a mozgás sebességét, illetve előre fölvett Motion Capture mozgatást is tudsz alkalmazni. Az így kapott képsort ugyan kockánként kell retusálnod (mondjuk Gimppel), viszont akkor már nincs gondod a fázisok megtervezésével meg egyébbel, ami más esetben a munka legnagyobb részét adná.

2013. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
adobe flash pro 5-el lehet jó minőségű animét (rajzfilmet) készíteni? Beállítva hogy átlátszódjon a lap.
2013. jan. 23. 16:26
 5/8 tabaki ***** válasza:
100%
Csak távolról láttam Flasht, nekem nagyon nyögvenyelős a kezelése, egyébként viszont igen, meg lehet csinálni, mellesleg a folyamatos mozgást is, amit (ha jól értem), tagadsz a kérdésben. Elég nagy macera, de ha valamelyikőtök rááll, és már nagyon vágja, akkor jól lehet haladni vele, de ahhoz tényleg tudni kell a trükkjeit.
2013. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és szerinted digitális rajztábla kell?
2013. jan. 23. 17:56
 7/8 tabaki ***** válasza:
100%
Flash-hez szerintem nem, ott inkább görbéket igazgattok, nekem pl. az egér kényelmesebb volna. Egyéb programokban, mondjuk tervezéskor, jól jöhet.
2013. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segítettél minden válaszodra ment egy zöld pacsi
2013. jan. 23. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!