Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu linuxnál hogyan kell a...

Ubuntu linuxnál hogyan kell a grub beállításait állítani? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval van Vistám, és Ubuntum, dual boot rendszer.

A grub om olyan, miután feltettem ubuntut, hogy, ha nem bántok semmi, akkor ubuntu indul.


Én ugy szeretném beállítani, hogy Alapból, ha nem választok semmit a grubnál, akkor a vista induljon, és csak 5 másodpercig várakozzon arra, hogy mit választok.


Ezt hogyan kellene beállítani?


előre is köszönöm


2009. aug. 23. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

/boot/grub könyvtár menu.lst fájl.

első sor: várakozási idő,

Nem vagyok benne biztos de azt hiszem a 3. sorban be tudod állítani a (hd 0,0) helyett pl (hd 1,0) hogy melyik legyen az elsődleges.

2009. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen a /boot/grub/menu.lst -ben cseréld fel az Ubuntura, és a Vistára vonatkozó részt! Viszont valószínűleg root jogodnak kell lennie hozzá.


Terminálba: sudo gedit /boot/grub/menu.lst


Egyébként az enyém:


## ## End Default Options ##

title Microsoft Windows XP Professional

rootnoverify (hd0,0)

savedefault

makeactive

chainloader +1


title Xubuntu 9.04(kernel: 2.6.28-13)

uuid ################################

kernel /boot/vmlinuz-2.6.28-13-generic root=UUID=########-####-####-####-######### ro quiet splash

initrd /boot/initrd.img-2.6.28-13-generic

quiet


Az Uuidket kiszedtem, bocsi, én már csak ilyen paranoiás vagyok. A kommenteket is mellőztem az ejeléről.

2009. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!