Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire veszélyesek a számító...

Mennyire veszélyesek a számítógépre nézve a különböző keygenerátorok?

Figyelt kérdés
Tönkretehet bármit egy keygenerátor?
2012. dec. 3. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben az csak egy keygenerator, nem. Egy karaktereket tartalmazó adatbázis ami kap egy felületet a tartalom megjelenítéséhez vagy random listázásához.


Ami gond lehet, hogy egy ismeretlen forrásból származó alkalmazást futtatsz. Lehet keygenerátornak mondják, közben keylogger vagy vírus vagy más.

Növeli a biztonságot ha megbízható forrásból származót használsz (nem random netes oldalról, nem tárhelyről XY által direkt ajánlva, hanem gyűjtőkről amit ellenőriznek és milliók használnak - azt szűrik), és lefuttatsz egy víruskeresést indítást előtt. A víruskeresés is lehet fals pozitív, így rajtad áll hogy valóban elindítod-e. Sok letöltés forrásánál külön is feltüntetik egy hozzászólásban a kulcsot, vagy az nfo-ban, így más módon is meg lehet találni sokszor (program nélkül is) a kulcsot.

2012. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem merem letölteni,nem akarom szétcseszni a vadiúj gépem.
2012. dec. 3. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben nem lehet segíteni, rajtad áll.

Saját tapasztalatot tudok mondani: még sosem volt problémám keygenerator vagy crack használata miatt.

Persze érthető a hozzáállásod, mert jobb elővigyázatosnak lenni.


Kulcsot törésnél szoktak használni, a tört programokat leginkább torrentről lehet beszerezni. A zárt oldalakon ellenőrzik a tartalmat, ott nem szokott ilyen előfordulni. A nagyobb nyitottaknál is ellenőrzik. Játékoknál releaser csinálja a törést, neki a neve garantálja a biztonságot. Aki pedig a relaser termékét osztja, annak is megbízhatónak kell lennie. Ezt jelzik általában a külön státuszban lévők, például egy Feltöltő rangú ember, vagy Piratebay-en a színes koponyával jelzett tagok (ezt szintén arra utal hogy megbízható a tag).


Ha mégsem akarod, akkor egy rövid és hosszú megoldás is van:

rövid: megveszed a terméket;

hosszú: telepítesz egy virtuális gépre egy másik rendszert és először azon futtatod. Zárt környezetben a vírus is bent marad. Ugyanazt csinálják egyes sandbox jellegű programok, vannak vírusirtók amiknél egy elzárt környezetben futtathatsz programokat, hogy ott derüljön ki a veszélyesség és ne élesben a futó rendszeren. Erre én a Kaspersky Internet Security-t ismerem.

2012. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a Kaspersky úgy is futtatható,hogy már van fennt a gépen víruskereső?Vagy azt addig ki kell kapcsolni?
2012. dec. 3. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!