Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismertek arra programot vagy...

Ismertek arra programot vagy módszert, hogy a számítógép ki- és bekapcsolása nélkül tudjam lemezre kiírni, illetve betölteni a rendszer adott állását, azaz a pagefile és a memória tartalmát, illetve a processzor állását, úgy mint hibernálásnál?

Figyelt kérdés

Ez azért kéne, mivel nagyon sokszor dolgozok úgy, hogy pont az adott állástól kell a munkát folytassam, pl. nem tudok részmentéseket csinálni, mert azokat képtelen lennék már számon tartani.

Viszont el nem tudom mondanni mennyiszer és mennyi adat veszett el már nálam, utóbbi időben pont így, hogy pl. befagyot a rendszer teljesen, szó szerint _csak_ az egeret lehetett mozgatni, és inkább csontra merült az aksi, minthogy lehibernálta volna magát a gép (kritikus töltöttségre be van ez állítva) ; de pl. már volt olyan is, hogy lekapcsolták az elosztót nálam azt puff... mivel ugye előzőleg rám szóltak, hogy ne tartsam benn feleslegesen az aksit hálózati áramforrásnál :(((

EBBE ÉN MÁR BELEŐRÜLÖK!

Az egszerű szöveges feljegyzéseket esetleg még tudom sticky-notes típusú programmal automatice menteni, de a többi...


És kérlek ne írjatok olyasmit, hogy "hát akkor mentsél", meg hogy "a mentésnek a mentését is menteni kell", mert ha még lenne is tárkapacitásom a részmentések tárolására, egy idő után már képtelen lennék számontartani, hogy mi hol van, és ami a lényeg, hogy nem akarom, hogy a fél életem arra menjen el, hogy 5-percenként manuálisan mentsek!


Kérem, aki tud, próbáljon érdemleges választ adni erre a spec. kérdésre.



2012. nov. 23. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Rendes gép? Nálam nem fagy be, karbantartott rendszer nem fagyogat.

Milyen alkalmazásokkal dolgozol, azok nem tudnak auto mentést?

2012. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A gép külső borításában egy FuJitsu Siemens, viszont 3 már halott/instabil gépnek az elemeiből lett összerakva. Ez viszont nem, vagy csak kis mértékben van kihatással már működő szoftverek instabilitására - tény, hogy történnek apróbb paranormális dolgok a gépen, mint pl. hogy most eltűnt a nyomtatási lehetőség, a HP program viszont még megvan, illetve van, amit egyesek úgymond "megnéznek" a gépemen, mint pl. az már antik értékű Floppymeghajtó, a dizájn vagy az alul levő nem standard csatlakozók.

Viszont a kissé gyakori memóriaszűkösséget és kevés USB helyet leszámítva (480 MB körüli) kétségkívül használható, jó a hűtési rendszere (magasított is a jó szellőzéshez), Win7 is már futott rajta viszonylag kellemesen, de a retró is megvan benne, stb.


Ezeknek viszont szvsz. nem sok köze van a szoftveres stabilitáshoz.

Operációs rendszernek Windows XP professionalt használok, a rendszer működése már úgymond kissé "optimalizálva" van memóriára az AVG tuning-programjával. Ezelőtt úgy egy-két hónapja folyamatosan frissítve volt a rendszer, ügyeltem is erre, viszont utána egy alkalommal kivágta nálam a biztosítékot, amikor délelőttől kezdve bejött hogy Ő akkor most kritikus frissítéseket telepített és vagy most újraindít, vagy 15 perc múlva megint rákezdi, de persze a folyamatos halasztgatás semmi, mert amikor behibernáltam este mert megint olyasmin dolgoztam már egy hete, ő éjszaka bekapcsolta magát és úgy indult újra, majd kikapcsolt, így reggel ismét szembesülhettem hogy egy hét anyaga úgy puff -> semmibe ... úgyhogy kinyiffantottam bosszúból a updatert, nem is volt könnyű, gyökeret vert ugye a kis hülye. (tudom, ez most kissé hülyén hangzik, de akkor tényleg dühös voltam a vezteség miatt, bár ez csak egy a száz közül)


Arra a kérdésedre, hogy milyen programokat használok, így most nem tudok egzakt választ adni, de megpróbálom leírni azért, hogy tényleg mik a gyakoriak.


Elsősorban szövegszerkesztésre, avagy jobban mondva jegyzetelésre, adatok felírására, ötletek leírására az egyszerű, sima notepadot használom, egyszerű talpas betűtípussal, ahol az is jól jön, hogy azonos minden betűnek a tere, szóval pl. két azonos karakterszámú sor a karakterektől függően ugyanolyan hosszú. Nálam gyorsan is működik, és igazából ezen kívül nincs is más, max. a wordpad, de Word 2003/2007/2010 egyáltalán nincs rajta, sem a többi Microsoft Office program - PowerPoint, Exel, stb.

A notepadod egyébként mellékesen megjegyezve használom linkek feljegyzésére hébe-hóba, számadatok, megjegyzések felírására, illetve sokszor a szükséges ötletek és tervek lejegyzetelésére.

Az alap rendszerkellékek közül még használom ugye a számológépet (van, hogy kettő/több van elindítva, amikor több számot kell a memóriában tartanom és nem akarom szövegesen kimásolni ; illetve itt-ott használom a parancssori konzolt - mivel vannak olyan autómatikus programjaim, amik onnét futnak, illetve argumentumokkal futtatom őket. Sokszor van, hogy habár a parancssor után mást használom, azt is bekapcsolva tartom, illetve több fut egymás mellett, hogy pl. tudjam hogy hol tartottam, illetve hogyha kell visszanézzem az előzményeket, stb.

Kis mellékesként még az is segít a munkámban, ha azokat a mappákat, amiken belül zajlanak a dolgok, külön-külön nyitvatartsam az explorer-ben, szintén hogy tudjam hogy hol tartok, illetve hogy az óhatatlanul fájlokba kiírt/lementett részadatokat/teszteket lássam, számontartsam, azaz ne vesszek el a fájlok közül.


Megjegyzésként : ezek azért is vannak nálam, mivel nem "szeretek" szükségszerűen memorizálni, hogy mi-hol van, szóval _nekem_ sokkal nagyobb könnyebség, ha amíg nem készülök el egy nagyobb munkával végleg, addig minden kézre álljon és ne kelljen újra-és-újra felkutatni a dolgokat.


A fentieknél ugye pl. a notepad kivételével egyébként sincs mentésre lehetőség, viszont nagyobb projectek esetén ugyanúgy szükség lehet rájuk, a bennük összegyűjtött infókra...

A kis, puritán rendszerkellékeken túl nagyobb programnak képszerkesztésre, retusálásra, dizájntervezésre használom újabban a Gimp 2.8-as verzióját. Ebben pl. egyáltalán nem lett implementálva biztonsági mentés, ha egyszer befagy vagy áramkimaradás van, kezdhetem újra. :(

Hangszerkesztésre, effektezésre, hangeffektek kidolgozására használom az Audacity 2.0 verzióját. Összehasonlításképp az 1.3-as körül még teljesen bugos volt a project-mentési funkció, konkrétan használhatatlan volt, azóta nagyon sokat fejlődött ezen a téren, majdhogynem kifogástalan a biztonsági mentés funkciója is, de azért ez se 100%-ék, nem is lehet minden esetben az.

Emellett hangszerelésre, dalfelvevőre, illetve akár zenei hangkeltőnek használok egy VST-Host-ot, azt hiszem a Steinberg féle implementációt. Ez mostanág jól megjegyzi a beállításokat, úgy-talán 5 esetből háromban, viszont ha nem váltok "Init" számot, felülírja a beállítást.

Hagyományos vonalú komponáláshoz, azaz kottázáshoz (többségében teljes darabokról van szó, de persze van mostanság hogy csak motívumok kellenek) a Notation Composer 2.2-t használom, igaz, nem >"eredeti"<, bár működik. Valami biztonsági mentési programja ennek is van, de csak akkor, ha már legalább egyszer a merevlemezre lett mentve a készülő kotta, és tapasztalatok alapján szvsz. akkor sem rendszeres.


Programozásra, fejlesztésre, kisebb programmodulok megírására az elmúlt hónapokban szinte csak a Microsoft Visual C# 2008-at használom, ehhez is kezdek hozzászokni, illetve C#-on tanultam még leginkább tantervszerűen dolgokat. Itt olyat, hogy hirtelen leállás után ajánlotta fel, hogy a manuálisan mentett forrásnál visszamenthetek egy "újabb" automatikusan mentett töredéket, azt hiszem egyszer, ha láttam, vagy max. 2×, de legalább 10 alkalom, ha nem egy tucat volt már itt is (- tényleg nem túlzásból és önsajnálat felfúvásából mondom -), hogy áramszünet, kékhalál, befagyás vagy anyámkínja miatt vagy újrakesztem, vagy veszni hagytam az ötletet.


És bocs, hogy ennyi mindent leírtam, lehet hogy sok mindent feleslegesen és nem ide tartozóan, csak inkább vagyok kifejtős a saját kérdésem kapcsán, mint félreérthető. :>


Még kettő gyorsan az eszembe jutott ami rendszeres, az egyik a Mäel Hörtz féle Hex-editor, ehhez fájlok bináris átnézésére/átírására van szükségem, itt is nagyon sokszor szükségem van több fájl egyidejű nyitvatartására, illetve (program)fejlesztés kapcsán használom a Mark Overmars féle Game Maker 8.0-at (nem csak játékra), itt is ritka (nálam legalábbis) a jó biztonsági mentés, és minimum egyszer mentenem kell hozzá <- Ezt pedig, amit feltétlenül meg kell jegyezzek, egyszerűen KÉPTELEN vagyok MINDIG és EGYFOLYTÁBAN fejben tartani, a veszteség erre közel sem motiváció, mivel ha egyszer valamire rákoncentrálok akkor emberi gyarlóságomnál fogva már egyre kevesebbszer ügyelek oda mindig menteni, ráadásul, amint már mondtam, így is alig tudom hogy minek melyik mentése mikor hol készült.


És ezer bocsánat, ha szokatlan vagyok, de már TÉÉÉNYLEEEG kéne valami kilábalás ebből az egészből!!! =(

2012. nov. 23. 22:38
 3/16 A kérdező kommentje:
Azóta ismét TÖBBSZÖR megtörtént! Úgyhogy továbbra is igen-igen aktuális a kérdés. És akárhogy is, nem oldja meg az híres percenkénti mentés a dolgot. Főleg mivel a lehető _legváratlanabb_ pillanatokban jön.
2012. dec. 14. 20:41
 4/16 csacsi2 ***** válasza:

bevallom őszintén nem olvastam végig a "regény"-t, igy nem akarok nagyon belemenni csak figyelmedbe ajánlok egy programot!


"Folyamatos adatvédelem

Acronis Nonstop Backup – Automatikus, 5 percenként ismétlődő, inkrementális rendszermentési feladatok adhatóak meg, így a rendszert szinte bármelyik korábbi állapotára vissza lehet állítani. "


[link]

2012. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon sajnálom, de ez az Acronis True Image sajnos nem megfelelő a probléma megoldására - azért nem, mert az a bizonyos program még mindig >már< lemezre írt adatok, fájlok, a merevlemez memóriájának a biztonságával foglalkozik, és azt bár a leírásokból ítélve lelkiismeretesen és professzionálisan kivitelezi, nálam olyasmire is szükség lenne, ami a RAM memória, és a hozzá tartozó processzor-és-merevlemez állást is menteni és szinkronizálni, és persze _betölteni is_ tudja.

Tényleg, nagyon-nagyon kéne már nekem erre megoldás. Azóta ha nem használom a gépet, készenléti állapotban tartom (mivel most is vannak befejezetlen munkáim, amiket a memóriában kell tartsak), a külső adathordozókat >szabályosan< lecsatlakoztatom, illetve betettem egy hűtőpadot a gép alá, azóta pl. nem fagyott be sem a gép, sem a merevlemez (rájöttem, hogy többségében a merevlemez is megkattant, amikor végzetesen lefagyott a rendszer, és csak az egeret lehetett mozgatni); úgyhogy valamit most javult ideiglenesen a helyzet, de már megtanultam, hogy hosszabb időre így sose lehetek nyugodt, úgyhogy továbbra is kutatom majd a dolgot - most éppen nem, mert azért érthető, hogy nem a hét 7 napján keresem ezt egyfolytában, de már elég furcsa, hogy csak nem találom, bár meglehet, én vagyok ekkora balek....


Na, mindegy, amit még leírnék, hogy tényleg nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat, mégha nem is igazán a megfelelő, amire vártam, de mégis hasznosnak jelöltem meg, mert hosszú hetek óta Te vagy az első, aki tényleg foglalkozott a dologgal, mégha egy 5 percet is (igaz, előtted már kommenteltek), és aki tényleg valamirevaló tippet adott. Úgy látszik nem hiába emeltem ma ki a kérdésemet, úgyhogy még van remény.

Nem utósszor pedig, ha viszonozhatom majd valamivel a szívességedet, csak szólj. Az ajánlatodat meg megőrzöm "jobb" időkre, mert azért a fájlbiztonságot is szem előtt tartom, amikor tudom ((most sajna nincs energiám rá)).

2012. dec. 26. 18:31
 6/16 csacsi2 ***** válasza:

szerintem a Ram -ot és a processor állást nem igazán lehet, mert folyamatosan változik.Lényeges lenne leírni az (program) állásokat merevlemezre.

A készenléti állapotról meg annyi jutott még eszembe ,ha képes rá a gép, hogy ne hibernáld ,hanem írja a memóriába.

Lehet rosszul (sokáig) írja a hiberfil.sys -t.

Tudnia kell a suspend to Ram -ot. Parancssorból: powercfg -a

Ha jól tudom az s3. Nálam a bios -ban be kellett kapcsolni!

Akkor teszi így alvó módba ha ki van kapcsolva a hibernálás!


A true image home meg egy nagyon jó kis program, pen-drive -ről is akár fut, de a boot -ba is beírja magát gyors és kisméretü mentést készít!


Sok sikert!

2012. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Lényeges lenne leírni a program-állásokat merevlemezre."


Igen-Igen!, én is valami ilyesmire gondoltam, mint ami hibernáláskor történik!! De hogyan?!! Főleg úgy, hogy visszatölthető is legyen a mentés, de lehetőleg akkor, amikor én szeretném, tehát ne csak egyszer-használatos legyen a mentés, mint a Windows hibernálása.

A powercfg parancssorból nálam működik, de az energiabeállítási segédeszköz.

A hibernálás nálam elvileg működik, de mint írtam, a Windows adta hibernálási lehetőségek szűkössége itt pont a probléma egyik forrása, mivel ha megkattan a merevlemez, akkor mit tudok tenni?? (Utána adat nem sérül, tehát ez nem maradandó sérülést jelent szerintem a mágneslemezen, cserélni nem tudom a merevlemezt, mert régi típusú, átmenteni a dolgokat meg körülményes lenne (nincs sok tárhelyem) és nagyon hosszú (20 GB itt legalább egy fél nap, és van vagy 60 GB, több százezer fájlban, ráadásul egyenlőre szétszórva, mert rendezésre csak nagyobb szünetekben van időm, vagy még akkor sem, és még akkor még mindig lehet, hogy semmi kedvem se lesz éppen több ezer fájlt és archiválandó anyagot átnézni.


A hiberfile.sys meg sajnos a Windows által teljesen lezárt, ahogy ismerem is, de legalábbis nekem biztosan (már próbáltam mindenféle taktikázással) sem írási, sem semmilyen olvasási jogot nem enged a rendszer, szóval se módosítani, se megnyitni, se másolni vagy áthelyezni nem tudtam semmivel se, csökkentett módban se....

Egyedül egy Vista telepítő-DVD-vel tudom úgy elérni a merevlemez tartalmát úgy, hogy nem indul az operációs rendszer semmilyen formában, az viszont megint kissé körülményes, hogy minden hibernálás után este 11-kor várjak egy negyedórát, amíg beindul a telepítőprogram, aztán meg parancssorból egy fél órát, hogy másfél GB-ot átmásoljon.

És persze az a gond, hogy ez még továbbra se a megoldás - mert mi van azokkal az esetekkel, amikor 6 órai munka után egyszer csak ok vagy ok nélkül, az neki mindegy, de a gépem bemondja az unalmast, én meg - már megbocsáss a kifejezésért - çšäßhetem az egészet... >=(

2012. dec. 27. 15:14
 8/16 Gugu Gabor ***** válasza:

A baj az hogy amit te szeretnél kérdező az annyira nem túl egyszerűen megoldható az oprendszeren kívül (legalábbis szerintem)

ahogy olvastam a te legnagyobb gondod ez:

"A gép külső borításában egy FuJitsu Siemens, viszont 3 már halott/instabil gépnek az elemeiből lett összerakva. Ez viszont nem, vagy csak kis mértékben van kihatással már működő szoftverek instabilitására" nos én azzal azért vitatkoznék hogy ez mennyire van kihatással a gép és a szoftverek instabilitására.

Ha dolgozol rajta akkor szerintem megérné egy "normális" gépre beruházni (ahogy elnézem bőven nem kell csúcs kategóriás) és már ezzel is sok idegeskedéstől kímélnéd meg magad.

2013. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hah, hát nálam gépek ügyében >anyagilag< nincs gond. Van egy másik 4 magos (szoftveresen 8 magos, most nem jut eszembe hogy ezt milyen technológiának hívják) 2.6 GHz-s, 4 GB RAM-os kis laptop minden jóval amit itt most nem sorolnék fel.

Ez mind nagyon jó, csakhogy ezen a gépen (talán már említettem az esetet) előző évtől visszamenőleg MINDEN, amin valaha ügyködtem, ellszállt a semmibe: Miután a Win7 egy teljeskörű befagyás és egy újraindítás után egy >>tűzfaldriverre<< (:P) hivatkozva képtelen volt bebootolni, XP-t akartam rátenni, viszont az adatkimentésnél, ami >hivatásos< adatmásoló programmal történt ("TeraCopy") cseszett másolni és kb. SEMMI nem került át, vagyis a lényegtelen dolgok TERMÉSZETESEN igen... Murphy.

Ennyit az "okos" gépekről, meg személy szerint a Win7-ről.

Persze szidhattok, hogy én vagyok a hibás, vagy a rendszergazda aki a "másolást" felügyelte, én sajna nem tudtam leellenőrizni a másolás hitelességét, mivel sem az 1 TB-os tárhely nem az enyém volt, amire a "kimentés"... mondjuk úgy inkább kísérlete történt, valamint az a Knoppix Linux CD is iskolai volt, amiről futott a ""másolás"" ((<két_idéző_jel))

Ezek után amire még képes voltam, hogy kihámoztam az eredeti merevlemezt, bedobozoltam, és a testvéreim által széttört gépből átraktam egy alig feleakkora tárhelyű, úgy ahogy működő merevlemezt. Igaz, 250 GB is bőven elég, LENNE, ha kb. 20-30 GB után nem kezdtek el volna mutatkozni szektorhibák a legváratlanabb helyeken: hibás, vagy félbeszakadt másolás, máshol meg nem levő sérült adatok, kékhalál MENTÉS közben...

Ezek után hiába 4 magos i5-ös processzor van benne, meg 4 GB RAM, én azt nem tudom, és a történtek után nem is akarom azt a gépet használni.

A másik meg, hogy ezen a gépen most valahogy újra tudtam kezdeni, van működő rendszer, lassanként visszaszerzem a hiányzó szoftvereket, adatokat, stb., rekonstruálom azt, amit tudok a VOLT saját dolgok közül, egyszóval tudok működni ; másolnom viszont nincs hova, s másfél napom sem igazán lenne rá per-pill USB1-porton keresztül.

De mindegy, hagyjuk, mivel erre úgyis a többség azt fogja mondani, hogy én voltam/vagyok a hülye és a hozzá nem értő.

Végül is, könnyebb így elintézni a dolgokat.


Még azért megjegyzésként a legutóbbi említett befagyás óta már szerencsére nem is volt újabb baj, leszámítva azt hogy az egyik vírusírtó egy óvatlan pillanatban "elszabadult" és törölt egy jó csomó olyasmit, amit hát azért finoman szólva nem igazán szerettem volna, igaz, vírus nem volt bennük, csak a hülye vagy feleslegesnek (Audacity biztonsági mentései), vagy ismeretlennek, ebből adódóan számára közveszélyesnek ítélte meg (assembly-ben írt programok, ill. RLE tömörített alkalmazások), és nem kérdezett, mivel ugye elvileg ki van kapcsolva, csak ugye a háttérben továbbra is fut, amit én viszont már sehol sem látok (mint folyamat).

Mindenesetre azért továbbra is érdekelne a kérdés. De azt meg nem értem, hogyha a Windows képes egy viszonylag autómatizált hibernálásra, akkor miért nem lehet azt irányítottan megoldani, ahogy a kérdés leírása alapján is szeretném (?)

2013. jan. 16. 15:31
 10/16 Gugu Gabor ***** válasza:

Mert ha az oprendszerrel hibernálod a gépet akkor a hibernálás után nem történik semmi!

Viszont ha egy szoftverrel kiszeded mondjuk a memória tartalmát és azt később vissza állítod akkor az idő közbeni változások miatt szerintem érdekes dolgok történhetnek.


Egyébként ha valóban fontos dolgokról van szó javaslom egy külső usb-s vinyó beszerzését (csak hogy az évek alatt össze szedett szoftverek meglegyenek pld)


Backupot nem úszod meg most hogy a oprendszer fagy le vagy ép a processzor füstől el az még a jobbik eset. (legalábbis a te szempontodból) Ha a vinyó adja meg magát akkor arról az adatmentés nem 2 Ft lesz) Ezért inkább szánd rá az időt és a fontos dolgokat szedd le a gépről.

2013. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!