Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vista helyett xp, de hogyan?

Vista helyett xp, de hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Media Marktban vettünk laptopot kb 1 éve, és Vista van rajta. A gond az, hogy elég lassú, és szerintem ezért részben a vista felelős, ezért úgy döntöttem hogy Xp-t seretnék rá. Van xp telepítőnk itthon, de én még eddig csak xp-re tettem fel xp-t. A kérdésem az, hogy a Vistára xp-t is hasonlóan működik? (berakom a cd-t és go) Vagy esetleg van valami hátulütője a dolognak (azonkívül h többet Vistát nem tudok rá felrakni mert a boltban nem adták oda a vista cd-t + hallottam olyat, hogy így elveszik a garancia, ez gondolom nem fedi a valóságot, bár ki tudja miket találnak ki..)
2009. aug. 14. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
eddig hogyraktad föl az xpt? bebootoltál róla? mert ha igen ugyanugy kell vista után xpt fölrakni
2009. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A garancia csak akkor veszik el, ha szétszeded a laptopot:)

Persze ha "lopott" Op rendszerrel viszed szervízbe, és kiderül gondolom az nem kellemes. De Linux, Unix eleve szabadon tölthetők.


Eleve Vista-s laptopra akadhat probléma az XP felrakásával.

Sata gond: ez akkor szokott jelentkezni amikor a boot CD/DVD elkezdi betölteni a Winchester adatait. Ilyenkor egy "Cannot find any hard drives" szerű errort kapsz.

Elhárítása: Vagy SATA-integrated XP-t raksz fel, vagy van egy ún. SATA-Native Mode a BIOS-ban, azt bekapcsolod, és akkor nem problémázik.

Driver gondok: Ha HP-d van, akkor még elég könnyű dolgod van, mert csak felmész a HP honlapjára, és egy Online Supportot kérsz, élő beszélgetésben, elmondod az emberednek a konfigot, és megpróbál működőképes driver linekeket küldeni neked. Ez azért van így, mert sok drivert nem rak ki a külső honlapra a HP, és csak a szerveren vannak fenn a driverek. Azokhoz meg nem nagyon van az embernek technikája, hogy megnézze melyik kell neki, mert ilyen spXXXXXX.exe típusú fileok vannak.

2009. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!


Egyébként Asus gépen van van, ezzel is számíthatok hasonló hardware gondokra?

2009. aug. 14. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Asus gondokról még nem hallottam, de ha akad ilyen probléma, a Sata-val, azt ugyan így lehet megoldani.

Ha driver probléma van, akkor pedig gondolom ASUS honlapján van valami segítség.

2009. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. aug. 15. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!