Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a Windows Vistát Windows...

Ha a Windows Vistát Windows Xp-n telepítem akkor az Xp helyére fog kerülni a Vista vagy az mellé társul. Úgy értem, hogy amikor indul a gép, előtte kell választani egy operációs rendszert?

Figyelt kérdés
Remélem érthető voltam:DA választ előre is köszi(Vistához még béna vagyok de nagyon kell mert már iskolánkba is Vistás gépekkel tanulunk)
2009. aug. 14. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet úgy is telepíteni, hogy frissíted az XP-t (nem mindegyik Vistával működik), meg úgy is, hogy új telepítést csinálsz. Új telepítésnél pedig lehet, hogy törlöd az XP-t és csak a Vista lesz, illetve lehet úgy is, hogy egymás mellett lesz az XP és a Vista, választani lehet közülük induláskor. Ez utóbbihoz legalább két partíció kell.
2009. aug. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha mindkettőt meg akarod "tartani" akkor külön partícióra, vagy külön merevlemezre kell telepíteni őket (pl. XP C:/ meghajtón, Vista D:/ meghajtón).


A partíció az, amikor egy merevlemez 2 vagy több részre (partícióra) van osztva.

2009. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi a gyors választ!:)
2009. aug. 14. 08:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy van,hogy ha bekapcsolod a géped akkor megkérdezi,hogy melyiken akarsz lenni vista-n vagy xp-én amúgy szerintem nem kell pl.: a vista D-re az xp meg C-re. Még annyi,hogy ennek az a hátránya ha ráteszel egy játékot vista-ra akkor,ha az xp-t választod ki akkor azzal nem tudsz játszani hanem xp-re is fel kell tenned.
2009. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Én csak a Vistát fogom használni, az Xp-t azért hagyom meg mert a tesómnak kell a munkához.Én viszont játékokra illetve internetre fogom használni csak a Vistát:)
2009. aug. 14. 14:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Még olyan kérdésem van, hogy van 3 meghajtóm(C=Windows Xp-t tartalmazza aztán D(erre akarnám a Vistát rakni meg az E)De a D meghajtó sajnos FAT32 típusú meghajtó.Kéri, hogy formázzam meg, hogy NTFS legyen.Ha ezt végrehajtom az adatok elfognak mindenhogy veszni?Az E meghajtóra semmiképp nem akarom felrakni, itt a testvérem adatai vannak
2009. aug. 14. 14:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nem tudok válaszolni. Nekem is lesz hamarosan új gépem és én is vista-t fogok rátenni. Tudom,hogy ilyet nem szabadna kérdezni meg ilyenek, de te jófejnek látszol és megadnád az msn-ne,ha van és akkor tudnánk játékokról beszélni meg ilyenek, de nem muszáj te döntesz.
2009. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Formázás esetén minden adat törlődik, úgyhogy ha meg akarod tartani vagy másolj át mindent egy másik meghajtóra vagy írd ki DVD(k)-re.


2. voltam.

2009. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Őő 4.-ik válaszoló nekem mondtad, hogy adjam meg az msn-em?:D(mert ha igen,engem nem zavar:D)
2009. aug. 17. 07:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Én voltam. Akkor megadnád én is megadom. De akkor jó lenne mert vista-sok lennénk meg játékokról is tudnánk beszélni.
2009. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!