Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 12.10 igazodik más...

Ubuntu 12.10 igazodik más felbontású monitorhoz?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy egy külső monitorra kellene kötnöm a laptopom aminek a felbontása 1920X1080 és nem tudom hogy automatikusan igazodik e a szélesvásznú monitorhoz. (Sajnos kipróbálni nem tudom, akkor megtettem volna már, így inkább kérdezek)

2012. nov. 3. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen nagy felbontást még nem próbáltam, de szerintem mindneképp működnie kell, ha a kártyád tudja. Nekem 10.04 LTS-em van, 4:3 arányú laptop kijelzővel, 1440-es felbontásban és simán viszi a 16:9-es 1360as felbontást külső monitoron. Itt minden azon múlik, hogy a videókártyád és annak drivere tudja-e az adott felbontást. Az enyémnél pl. a linuxos driver simán viszi szépen a 16:9es monitorra a felbontásokat, a windowsoson pedig szétnyúlik a kép, mert nincs meg benne az adott passzoló felbontás és képarány, a kártya pedig tudná.
2012. nov. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elvileg a videokártyának bírnia kell, úgyhogy akkor szerintem nem lesz gond.
2012. nov. 4. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!