Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez a két VGA közül melyiket...

Ez a két VGA közül melyiket vegyem meg amelyik minden tekintetben jobb a másiktól?

Figyelt kérdés

Most egy Ati Radeon HD 4830 512MB van 1360x768-as felbontássa nyomom mert a VGA nem bír többet.Azaz ez:

[link]

Ez a monitor:

[link]

És ez a kettő közül valamelyik mert KB:20-22K tudok rászánni.

[link]

VAGY:

[link]


Mert így is a Crysis 2 az Ultra beállításokkal megy de az 512MB miadt nem engedélyezi a Nagyfelbontású textúrát.



2012. okt. 1. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindkét linkelt kártya gyengébb teljesítményű, mint a hd4830, tegyél hozzá pár ezrest és vegyél egy hd7750-et.
2012. okt. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az KB mennyi lenne és GDDR3-ban is van?
2012. okt. 2. 00:12
 3/10 Hazardteam ***** válasza:
Vedd figyelembe, hogy GDDR3 rendkívül elavult és lassú. Sok gyártó "parasztvakításból" rengetek, akár 3GB memóriával is megszórja némelyik alsó kategóriás videokártyáját, amelyek azonban lassúak és azokra a belépőszintű kártyákra egyébként is teljesen értelmetlenek, hasznavehetetlenek. Viszont így, hozzá nem értő emberek könnyűszerrel a hallgatólagos átveréseik áldozatává válnak, mert azt hiszik a "több=jobb". Ma már könnyedén kaphatsz 1G GDDR5-ös memóriával szerelt videokártyát elfogadható árban és teljesítmény mellett. De azok, amiket linkeltél, nem jelentenek előrelépést a számodra, sőt! visszalépés mindkettő a jelenlegi kártyád teljesítményéhez képest. Én is csak azt tudom javasolni, hogy inkább várj, ha kell és nem akarsz magadnak "tanulópénzt" és felesleges bosszúságot és némi felárral ugyan, de normálisabb kártyát vegyél. Amit írtak pl. a HD7750 pl. 2-3000 Ft-al kerül többe, de (szerintem) egy HD7770-essel jobban járnál, ami viszont 28-30 körül kapható általában.
2012. okt. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Rossz vételek

olcsóbban van

HD 6670 DDR5 1GB (18ezer kb.)

netán ha csodával határos módon találsz még

HD 6750 1GB DDR5 öt 22 körül az is jó

.

használtan is vehetsz nyugodtan mert mért ne?

van minden használtan

hardverapro

(még garancia és probaidö is lehet rá)

.

fent emlitet hd7750/7770 eket is kereshetsz

plusz

hd 6850, 6790

meg az általam irt fentiek

bár 4830 tól nem lene erösebb 6670 szóval... viszont lehet mégis lecserélném ha pl 512mb ddr3 asról van szó ami 4830 esetében valószínü

.

plusz még netán HD 4870 1GB DDR5

aztán amik biztos lesznek ilyen árban és jók lenének használtan:

Hd 5750, 5770, 6770

netán

5830, 5850

.

ezekközül csak 6670 "gyengéb" de én lecserélném ara is ha újonan kel egy modern

de ha teljesítmény is számit azt ne ved

.

viszont kérdésbeli vga któl

amikre te cserélted voln 6570, 630

azoktól jobb vétel 6670 ddr5

2012. okt. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A HD7770 az nem GDDR5 mert nekem GDDR3 az alaplapon.

ALAPLAP:GIGABYTE GA-M720 USE3 ez az enyém.

[link]

2012. okt. 2. 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem számít milyen ram van az alaplapon nincs közük egymáshoz, a felsorolt amd-k közül azt vedd amelyik árban belefér gddr5-ös memóriával.
2012. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én azt kérdeztem hogy a GDDR5-ös HD7770 bele lehet-e?rakni az én GDDR3-mas VGA foglalatba.(A RAMOM MEG DDR2.)

MERT GDDR3-AS A VIDEÓKARIM.

2012. okt. 2. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
A VGA foglalatotod pci-express és nem ddr3-mas, és mint említettem nincs köze a kettőnek egymáshoz(alaplap és vram), bármilyen pci-express csatolós vga-t beletehetsz, tehát a hd7770 gddr5-ős is jó bele.
2012. okt. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hazardteam ***** válasza:

Használtpiacról szerintem ne vegyél semmiképp, főleg ha még nem csináltad és nem értesz hozzá. Sok a "sütögető", a kamu garancia papírokkal trükköző, vagy aki postán küld rossz kártyát előreutalással/utánvéttel és csak bajod van belőle, meg vesződséged (vagy nem küld semmit, mehetsz panaszkodni és magyarázni a rendőrségre) A "sütögetés" pl. az, amikor egy elromlott kártyát szétszednek, beleteszik egy időre felhevített sütőbe és ha minden jól megy, még egy ideig működik, aztán meghal, de nem sokkal utána és már valószínűleg nálad.


A HD4830-ból tudtommal nem készült már a régi csatoló felülettel (AGP) így minden valószínűség szerint ugyanolyan az aljzata (amibe illeszted az alaplapon) mint az úja(bb) kártyáké is, vagyis megegyezik és kompatibilis. A GDDR csak nevében hasonlít a DDR-re (rendszer memória) de első a videokártya dedikált, saját memóriája, míg utóbbi az alaplapba megy és totál más rendszerű. Az, hogy milyen GDDR van a videokártyádon, nincs összefüggésben az alaplapodon található rendszermemóriáddal. Ha létezne GDDR6 vagy ilyesmi, de a csatolófelülete továbbra is PCI Express x16 lenne, akkor sem lenne semmi. Egyik haveromnak DDR1-es alaplapja van, de van rajta PCI Express videokártya aljzat és egy HD4670 1Gigás GDDR5-ös radeon dolgozik benne. Amiket az előttem szóló írt, 6670/6750 és társai gyengébbek, vagy max hasonló teljesítményűek, mint a mostani kártyád, de mindenesetre az "erősebbek" sem jelentenének túl nagy előrelépést.. A HD5770/6770 gyakorlatilag ugyanazok, de 5770-est már nehezen kapni, 6770-et gondolom még lehet, de nem hinném, hogy olcsóbban, mint a HD7750-et pl. Nemsokára nyakunkon a HD8xx, most tartunk HD7xx-nél. Akárhogy is döntesz én mindenképp garanciális/újat javaslok, lehetőleg valami Sapphire-t. Ma már az sem baj, ha 2G rammal van szerelve, a (novembertől) közelgő játékok már igényelni fogják.

2012. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Eddig sincs gond csak az hogy 1360x768.És ettől nyagyobb kellene nekem amit a mostani karim nem tud de a HD7770 az igen.
2012. okt. 2. 16:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!