Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux! Na most melyik?

Linux! Na most melyik?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Linuxot akarok felrakni megint a gépemre!Egy évig Ubuntu volt rajta csak utána vissza kellet raknom a Windowst és azóta még mindig nem került vissza rá!Annyi változata van a Linuxnak és megmondom őszintén nekem nem jött be az Ubuntu!(Lehet azért mert gyűlölöm a narancssárgát...)Nem azért nem jött be mert Linux hanem mert nem tetszett ez a túl narancssárga gnome kezelőfelület!!!Úgy hogy valami másik Linuxban gondolkodom!!!Igencsak kacsingatok a Mandriva Linux felé!!!Szerintetek?Mondjatok már egy két jó Linuxot! :)

2012. szept. 18. 22:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja meg még annyit hogy ezt komolyan gondolták? [link]

Most akkor az ingyenesben mit tudok csinálni? :O

2012. szept. 18. 23:01
 2/7 Komplikato ***** válasza:
Nem vagyok Linux Guru, de csak most én nem értem, hogy ha nem tetszett a felület miért nem cserélted le simán azt a Linux helyett?
2012. szept. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ubuntu Utility nálam bordó és nem naracssárga.
2012. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A linuxban az a jó, hogy úgy variálod ahogy akarod!

Kismillió felület van, nem csak színtémát lehet állítani (de azt is lehet), hanem komplett ablakkezelőket lehet feltenni.

A két legnagyobb, legismertebb a KDE és a Gnome.


De ha rendszert akarsz cserélni, akkor esetleg a Mint-nek adj egy próbát. Nagyon hasonló (nem véletlenül :) ), de egy nagyon jól összerakott rendszer!

2012. szept. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mandriva alapokra épülő, de nonprofit társaság által fejlesztett disztró a Mageia.


Amúgy meg itt nézz körül:

[link]

Mindegyikhez van rövid leírás, hosszabb review stb. A jobb oldali listában levő első 6-8 darab biztosan nem rossz választás. Ízlés kérdése, kinek melyik jön be. Ha sok időd van, csinálj virtuális gépe(ke)t, (pl. VirtualBox-szal) és próbálj ki többet is. De ahogy az előző válaszolók is mondták a grafikus interfész is könnyedén cserélhető.

2012. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. szept. 19. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Az új Ubuntu Unity felületet használ. Bőven jó az. De ha nem teszik, akkor még a Linux Mint is nagyon felhasználóbarát.
2012. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!