Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amelyik...

Van olyan program amelyik felismeri hogy hol retusáltak a képen? és ha igen melyik az?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne a válasz!

Ismertek olyan programot ami megmondja hogy mit és hol retusáltak a képen vagy csak egy duma a versenykiírásoknál hogy hol retusált az ember.

Köszi elöre is a válszotokat.

L



2012. szept. 10. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy jó retusálást nem vesz észre semmilyen program...
2012. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de mégis tudsz rá programot mondani ? vagy mire figyeljek oda?
2012. szept. 10. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:
A retusálásra kell progi, arra ott a Photoshop vagy az ingyenes GIMP. De ha most keresel rá programot akkor az neked nem fog menni...
2012. szept. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Golan Trevize ***** válasza:

Kivételesen Fehersracnak nincs igaza valamiben.


Erre való az Error Level Analysis, ami nagy valószínűséggel megállapítja, hogy a kép mely részei lettek módosítva.


Itt van egy online analizáló:

[link]

2012. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor egyezzünk ki egy döntetlenben...


Kipróbáltam a programot. Ráhúzod az oldalra és a "minőség" csúszkát állítva nézed, hogy hol vannak a képen "anomáliák". Na ezt is jól megfogalmazták.

Először is nem a program állapítja meg a képről hogy retusált, hanem te magad. Vagy anomália a te szemednek vagy nem. Feltöltöttem egy általam a kertben, furcsa fényviszonyok között készített képet és tele volt "anomáliákkal". Anomáliának talán a kiütköző világos foltokat nevezik, ahogy a tutorialban is leírják.


Ezek után megint csak annyi kérdésem maradna, hogy KI DÖNTI EL egy anomáliáról, hogy az retusálás vagy egyéb miatt van a képen...

Ezért írtam, hogy program ezt nem mondja meg, mert itt is a leggyengébb láncszem, az ember szeme dönt egy kép sorsáról, ami meg ugye közel sem biztos... :)

2012. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

A hangsúly azon volt, hogy "nagy valószínűséggel". ;)


Egyébként ez csak egy demo, vannak jobb programok is.


De én is kipróbáltam, fogtam egy profi fotós által készített képet, és feltöltöttem belőle az eredetit, meg a retusáltat. Bár szemre nem sok különbség van a két kép között, analizálás után ordító volt a különbség.


De tényleg extrém esetkben bizts hogy sokat téved, azonban egy arcképről pl. simán meg lehet vele állapítani, hogy hol piszkáltak bele.

2012. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy próbát meg ér, én sem tudok mindent, sőt...
2012. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem tudom van-e ilyen.

Azt nem tudom megmondani, hol retusáltak bele, de egy fájlon ha változtattak, azt vissza lehet nézni.

Fájl-jobb gomb-tulajdonságok- előző verziók. Ott elvileg benne kell, hogy legyen a dátummal együtt, mikor módosították.

Persze a ha a hogyanon van a lényeg, akkor nem tudok segíteni.

2012. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!