Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel 2003-ban hogyan lehet...

Excel 2003-ban hogyan lehet egy cellából átmásolni egy számot egy több cellából egységesített cellába?

Figyelt kérdés
"Az egységesített cella része nem módosítható." hibaüzenetet adja.

2012. szept. 8. 21:09
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.



Akkor adja ezt a hibaüzenetet ha Egyesitett cellatartalmat másolsz, és a beilesztésnél az Egyesitett cellákon kivűl, kijelölsz még más cellát is. Amúgy a CTRL+C CTRL+V simán működik.


Sok sikert.

Üdv.

2012. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pontosítanék.

1. Kijelölök egy oszlopban 10 cellát ami egy szimpla cella nem összevont. CTRL+C

2. Beillesztem egy másik oszlopba ahol több cellából összevont cellák vannak egymás alatt egy oszlopban.


Ekkor adja a hibát. Nincs mód a cellák szétválasztására mert ez egy fix tábla. Tömegesen akarok beilleszteni adatokokat.

2012. szept. 9. 05:51
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem nem fog összejönni.


Ha 10 darab cellát másolsz 20 darab 2 darabonként egyesitett cellába, és kijelölöd a beillesztési területet, akkor szétszedi az egyesitet cellákat önálló cellákra és megkettőzi a másolást (kétszer szerepel a kijelölt 10 cella értéke). Minden egyébb esetben az általad irt hibát generálja. (Ha kevesebb a kijelölés, ha több a kijelölés, ha csak ez első egyesitett cellába kattintasz) ami szerintem azt jelenti, hogy igy nem tud az excel beilleszteni.


Marad az egyessével történő CTRL+C CTRL+V akkor működik a dolog.


Vagy irsz rá egy makrót, ha szabályosak az egyesitett cellák (pl mindenütt 2 vagy 3 cella van egyesitve) akkor megoldható a dolog, vagy csak rögzited az egyessével történő másolást, és visszajátszod amikor kell.


Sok sikert.

Üdv.

2012. szept. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!