Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet excelben az üres...

Hogy lehet excelben az üres cellákat kihagyni?

Figyelt kérdés

Tehát pl van egy adatsor, így néz ki 1,2,üres cella,3,üres cella,5 stb. Ezeket az értékekek akarom grafikonon ábrázolni, de ahol üres cella van, ott a grafikonon autóamatikusan helyettesíti 0-val. Ezt hogy lehet megoldani, hogy ne helyettesítse, hanem kihagyja?

Köszi a válaszokat.


2009. júl. 28. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha oszlopban van, akkor autoszűrővel a nem üres értékekre szűrsz, és azt kijelölve készíted el a grafikont. Ha sorban van, akkor ctrl segítségével kell kijelölni az értékeket. (Ez persze sok adatnál kicsit nehezen megvalósítható, talán makróval egyszerűbb)
2009. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem nem helyettesíti nullával. Oszlopban vannak az adatok, van közte üres cella is. Vonaldiagramot (grafikont) használtam. Az adatsor értékeit az üres cellákkal együtt jelöltem ki. A végeredmény egy olyan grafikon, mely több helyen megszakad. Te nem ezt szeretnéd?
2009. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!