Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen ingyenes progival...

Milyen ingyenes progival tudnám egyberakni a magyarszinkronos xdvid formátumú filmet angolszinkronnal és felirattal?

Figyelt kérdés
Azt ne írjátok h ha utánaírom h srt akk megjelenik mert én nem a gépen akarom nézni hanem megakarom írni DVD-re.....vagy esetleg úgy meglehet csinálni h letöltöm a fimet angolul is és egyberakom Formatfactoryval?
2009. júl. 23. 12:39
 1/4 hnle ***** válasza:
VirtualDub Subtitler.vdf és VSFilter.vdf pluginnal.
2009. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ahonnan letudnám tölteni küldesz linket?

köszi előre

2009. júl. 23. 13:05
 3/4 A kérdező kommentje:

erre gondoltál mert ezt nemnagyon tudom kezelni..:S

[link]

2009. júl. 23. 13:07
 4/4 hnle ***** válasza:

FELIRAT:


A következő leírásban található codec lehet másféle is, de annak a beállításait nem tudom. Én így szoktam csinálni, nekem így vált be, ezért nem is akarok változtatni rajta. Remélem azért így is tudok segíteni, és a programok közé azért ez a codec is bekerül, hátha másnak sincs kedve kísérletezgetni.


Milyen programok kellenek hozzá?

- VirtualDub 1.5.10

- Subtitler.vdf plugin

- VSFilter.vdf plugin

- DivX 4.12 Codec


1.)

Elsőként a két plugint a VirtualDub "plugins" könyvtárába kell rakni. A "Subtitler.vdf" pluginnal .ssa feliratot, a "VSFilter.vdf" pluginnal meg minden egyéb (.ass, .srt, .sub..) feliratot lehet az aviba beleégetni.


2.)

Megnyitjuk a VirdualDub progit.

File => Open video file => Betöltjük az avinkat


(Ogm-et és mkv-t nem lehet, azt előbb át kell konvertálni aviba, vagy kiszedni belőle az avi-t és az audio-t külön virtualdubmod-dal, ráégetni virtualdub-bal, majd újra hozzárakni az audio hangsávot a kész feliratos avinkhoz).


3.)

Video => Filters => Add => itt már ott van a két pluginunk, vagyis ha .ssa-t akarunk beégetni, akkor itt a "subtitler"-re kell duplán rákattintanunk (Avery Lee jobb oldalt), ha minden egyéb feliratot, akkor meg a "TextSub"-ra (Gabest jobb oldalt).


Ha a "subtitler" kellett nekünk, akkor bejön egy ablak, betöltjük az .ssa-t, és mást nem kell itt átállítani => OK és mégegyszer OK. A "TextSub" esetén simán csak megnyitjuk a feliratunkat és OK.


4.)

Jön a tömörítés beállítása. Ha ezt a lépést kifelejtjük, akkor szépen a vinyónkról elfogyaszt kb. 20-30 gigányi (!!) szabad területet, de lehet hogy többet, nekem eddig ez volt a maximum, mivel már velem is előfordult egyszer-kétszer J.


Video => Compression => Itt duplán rákattintunk a DivX Codec 4.12-re

(Itt van az, hogy én ezt használom, de más codecet is ki lehet próbálni, vagy épp a legfrissebb DivX-et, csak azoknál a beállításokat nem tudom)


Jobbra "Configure", és beállítunk pár dolgot:

- Balra fent "Variable bitrate mode": 1-pass quality-based

- Performance/Quality: Slowest (el lehet térni ettől a beállítástól)

- Jobbra középen "Encoding quality: 97%" (én ennyire állítottam, ettől szintén el lehet térni)


Minden más beállítás maradjon, ahogy volt => OK és mégegyszer OK.


5.)

Video => Full processing mode


6.)

File => Save as Avi, és elkezdi a munkát. Sokáig tart! Egy 22 perces részt kb.25 percig csinál.


Írta: Andusia


forrás:animeaaddicts.hu


SZINKRON:


Amire szükségünk lehet:

- VirtualDub Mod 1.5.10.1

- Goldwave v5.14


0.) Ha a letöltött szinkronunk OGG lenne, akkor az AVI nem képes ezt tárolni, ezért át kell konvertálni. Ehhez használjuk a Goldwave nevű programot, Open segítségével nyissuk meg az OGG fájlt, majd File menü Save as... menüpontja. A kimeneti fájl típusa legyen MPEG audio, s alul az Attributes résznél 'Layer 3, 44100 Hz, 128 kbps, stereo' legyen, ez a szinkronok minősége esetén pont jó (nagyobb bitráta is jó persze). Majd a fájl nevének megadása utána Save, s pár perc után kész az MP3-s szinkronunk.


1.) VirtualDubModban nyissuk meg az AVI-nkat, majd menjünk a Streams menü Stream list menüpontjára. Itt az egyetlen hangsávon állva nyomjunk az alul található Disable gombra, majd Add-dal adjuk hozzá az MP3 formátumú szinkront. A második stream sorszáma alatt kattintsunk a kis hangszóróra, így az szürke helyett kiemelt lesz. Majd OK gomb.


2.) File menü Save as... menüpontjában adjuk meg a fájl nevét, a típusa legyen Audio-Video interleave (*.avi), alul ügyeljünk rá, hogy a Video mode még véletlenül se legyen Full processing mode, helyette a Direct Stream Copy a megfelelő. Ha ebben meggyőződtünk, a Mentés gombra kattintva rövidesen előáll a végeredmény.

Írta: ChME


forrás:animeaddicts.hu

2009. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!