Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy is van ez az FPS mánia?

Hogy is van ez az FPS mánia?

Figyelt kérdés

Elég sok játékokkal foglalkozó oldalon felbukkannak ezek az FPS fanatikusok.150 meg 250 FPSről beszélnek pedig az emberi szemnek elég (tudtommal)24FPS is.60 FPS felett pedig házi légynek kéne lenni hogy lássuk mi a különbség a 250hez képest(állítólag).


Akkor mégis miért van az hogy a "májerek" 250FPS eléréséhez lebutítják a játékot?


2009. júl. 22. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A 24FPS az kevéske, 30FPS-nél van folyamatos játékmenet. Egyes játékoknál még a 30 is kevésnek tűnik. pl::autós játékok, egyéb fps (lövöldözős játékok)

A 250FPS az egyrészt hülyeség, másrészről pedig értelmetlen is. Esetleg ha mindenkinek A sasokhoz hasonló szeme lenne akkor látnám értelmét.

2009. júl. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
CoD4-ben sok szerveren maximálva van az FPS 120 körül.Májer barátom azt mondja hogy 250 felett nem hallják a lépteid és gyorsabban lősz.Szerintem urban legend :D
2009. júl. 23. 00:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Az tényleg urban legend :D A magas FPS-nek csak az alacsonnyal szemben (120 vs 30) van előnye, tapasztalat.

Meg ez tényleg játékfüggő, pl: a far Cry 2-ben 26-7 fps-nél sem tűnik fel nekem semmi, bár lehet, hogy csak én vagyok ilyen, vagy ez tényleg túl kicsi különbség. Bár a régi gépemen a Mirror's Edge-el 15-20 fps-el is kényelmesen tudtam játszani :D

2009. júl. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cod játékoknál a játékot futtató motor bugja miatt, ha "stabil" FPS értéked van, akkor tényleg nagyobbat ugrassz, és jobban oszt az MP, ez nem urban legend. A stabil értékek a 125 és a 250. Konzollal lehet kiakasztani az fpst, paranccsal. Akiknek ilyen az FPS értékük, azokat FPS huszárnak nevezik. Én régebben COD2-ztem, aztán abbahagytam, de a Toujane pálya felépítése egy életre beleégett az agyamba, ha álmomból felkeltenek, akkor is fel tudom idézni az egészet. :D
2009. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na ja Toujane+Carentan nekem is ismerős hely :)

És azzal mi van, hogy nem hallják a lépteid?

2009. júl. 24. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Arról nem hallottam, hogy az FPS ilyet okozna, szerintem arról van szó, hogy ugye a COD2-ben, ha leguggolva mész, akkor nem lesz hangja a lépteidnek, és egy n00b összekeverte.
2009. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!