Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudni akarom, hogy asztali...

Tudni akarom, hogy asztali pc-n lehet-e 3D-s filmet nézni, és ha lehet akkor milyen gép kell hozzá?

Figyelt kérdés
Nekem már elfogyott az ötletem és mások tippjeire kíváncsi vagyok.
2012. júl. 18. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban NEM a gépen múlik. Ha a monitor, vagy a rácsatlakoztatott TV alkalmas 3D-s képmegjelenítésre , akkor sztem lehetséges. De még egyszer mondom, a megjelenítő eszközön múlik.
2012. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha adott hogy van egy 3D-s monitorod és egy programod ami le tudja játszani, persze. Ha csak un. anaglyph felvétel (piros és kék színű kép egymásba mosva) akkor egy szimpla videolejátszó és egy kétszínű szemüveg elég hozzá. Ha un. Active3D vagy Passive3D felvételről van szó, akkor már bonyolultabb a helyzet, mivel szükséged van egy külön 3D TVre, vagy olyan monitorra, ami támogatja a 3D-t. Ezen felül kell még egy program és egy olyan videokártya is, ami tud 3D jelet továbbítani a TV/monitor számára. Bizonyos Nvidia kártyák tudnak, pl.


[link]


De ehhez szükséged van egy 3D támogatott videokártyára, 3D monitorra vagy TVre, 3D szemüvegre, egy 3D filmre, és egy azt támogató programra is. Nem egy olcsó mulatság és nem is egyszerű összerakni, de minden lehetséges.

2012. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
AMD videokártyák közt is természetesen van 3D megjelenítést támogató csak más technológiával ehhez is hozávaló monitor kell
2012. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!