Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet javítani a képeken?

Figyelt kérdés
nekem olyan kéne amelyikkel lehet világosítani meg kicsivel jobbá tenni a felbontását.

2012. júl. 14. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A felbontást nem fogod tudni jobbá tenni, ez biztos.

Egy kis utólagos korrigálást a képen pedig bármilyen képszerkesztővel meg tudsz csinálni.

Például Photoshoppal, vagy az ingyenes GIMP-el.

2012. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Alegegyszerübb, és legkönnyebben használható. [link]
2012. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Felbontást is lehet növelni minőségvesztés nélkül photoshoppal.
2012. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2012. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A felbontást bármivel lehet növelni minőségvesztés nélkül csak az ég világon semmi értelme...


Ezt most miért moderálták vagy kinek nem tetszik vagy ki nem érti???

2012. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Felbontást is lehet növelni minőségvesztés nélkül photoshoppal."


Ez is 0%-os az enyém meg törölve lett. Ezek szerint én vagyok tudatlan...


A kép MÉRETE és FELBONTÁSA az két különböző dolog. A méretét növelni csak minőségromlással lehet. Tehát egy 100*100-as képből ha csinálsz egy 1000*1000-est akkor romlik a minősége.

Csak hogy itt nem ez volt a kérdés. A kép FELBONTÁSA az az a jellemzője, hogy egy bizonyos területen mennyi képpont (pixel) van. Ennek a mértékegysége dot/inc (dpi). Ezt bőven meg lehet többszörözni és nem változik a kép minősége - nem lesz se jobb se rosszabb - csak a kép fájlmérete lesz a többszöröse.

Ezért írtam, hogy semmi értelme de megoldható minőségromlás nélkül, de ezek szerint a sok "okos" lepontozza a jó választ.

Ezért nincs értelme a százalékolásnak, mert olyan emberek értékelnek, akik nem értenek hozzá...

2012. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A kép "minőség" változásába beletartozik a méret változása is.

Ami bekövetkezik, hogy a felbontást növeled.

Vagyis marhaságot írtatok.


De ha nem hiszed tessék olvasnivaló: [link]


A kép mérete és felbontása jelentősen összefügg egymással...

2012. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A kép mérete és felbontása jelentősen összefügg egymással..."


Igen, de a legtöbb rajzprogramnál (GIMP, PhotoShop) a méret és a felbontás külön-külön változtatható és mint írtam a méret nem de a felbontás igen is növelhető minőségromlás nélkül. A linkedben is leírják, hogy a dpi meg a méret az két külön dolog. A kettő összefügg, de nem úgy hogy ne lehetne a kettőt külön-külön változtatni.


Ha neked az minőségromlásnak számít, hogy nagyobb lesz a fájlméret akkor tényleg hülyeséget írtam, de ugye ezt te sem gondolod komolyan?

2012. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A problémát és a vitát az okozza, hogy a kép minőségéről minden nullára pontozónak a kép MÉRETE jut eszébe, holott ez nem ugyan az...
2012. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
kép méretét és dpi-t is lehet növelni bizonyos mértékig minőségromlás nélkül. Az volt a kérdés, hogy "kicsivel jobbá tenni" és erre is kapot választ, csak a sok tudat nyomogatja a 0-s gombot.
2012. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!