Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felbontás-hiba megoldása?

Felbontás-hiba megoldása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Korábban is voltak ilyen gondjaim, és szerintem mindenkinél előfordultak már, de még nem vitt rá semmi, hogy érdemben tájékozódjak a dolgokról.

Sok olyan full screenes progi van (pl játékok), amiknek alapból valami elviselhetetlenül gyenge képernyőfelbontás van bepakolva (pl 640*480). Azzal nincs is gond, hogy én ezt át tudnám állítani a progin belüli beállításoknál, csakhogy a cakk-pakk megjelenítés még nem is engedi látnom a teljes képernyős cumót. Amint az exe-re kattintok, és elindul a menet, a monitor hibaüzenete, hogy állítsam át a program felbontását az "xy, alapvető felbontásomra"... na igen... de hogy is? Ha magától ettől a hibaüzenettől az egész programhoz, így a felbontás-beállításaihoz sem férek hozzá?


.ini fájlok stb, kilőve sajnos...


Tudtok erre valami trükköt? :) Ha igen, köszönök minden segítséget! :)


2012. júl. 9. 13:41
 1/4 anonim válasza:
A progit indító .exe fájl tulajdonságainál, kompatibilitásnál van olyan h futtatás 640x480ban. Egy próbát megér.
2012. júl. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, de sajnos eredménytelen. :S
2012. júl. 9. 14:30
 3/4 anonim válasza:
Milyen programról/játékról van szó? Gyakran vannak config fájlok ahol át lehet írni a felbontást anélkül, hogy elindítanád a játékot.
2012. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, sajnos az efféle fájlok nem játszanak az ügyben. Ha egy esetet veszek, akkor speciel újabb (<2008) EA játékokról van szó, mivel ott már komplexebben telepíti fel a gémet, külső eszközzel belenyúlni szinte lehetetlen. De előfordul egy-két non-steames Valve játéknál is - mondjuk azoknál lehet ügyködni az indítási parancsokkal. De az alap, hogy egy ilyen patthelyzetet, amibe kerültem, el lehet e kerülni más úton, tehát nem konkrétan egy darab játék, vagy program elindítása a cél, hanem a hibajelenség megkerülése bármi más úton, mivel elég tág a hiba halmaza - ezért kéne átfogóbb megoldást találnom. Akármi, akár valami monitor beállítás babrálás stb. ha lehetséges:)
2012. júl. 9. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!