Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetséges a Windows 7...

Hogyan lehetséges a Windows 7 és Windows Vista közötti hálózatmegosztás?

Figyelt kérdés

Asztali gépemen Win7 van, a laptopomon meg Vista. Végig konfiguráltam a hálózatmegosztás beállításait, és el is értem hogy látják egymást. Viszont, ha rákattintok, hogy mondjuk az laptop megnézné mi van az asztali gépen akkor kiírja hogy nincs elég jogosultsága meg bla-bla. Mindkét gépen természetesen rendszergazdai felhasználó vagyok, és egyik gépet sem védi semilyenféle jelszó. És a hálózatmegosztás beállításainál is kikapcsoltam hogy nincsen jelszó. Mit tegyek hogy működjön. Router segítségével látják egymást, a laptop wifin megy, a gép kábellel. De nem engedi egyik a másiknak való hozzáférést. Mit tegyek? Kérem segítsen nekem akinek ötlete van.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. jún. 29. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A 7-en a homegroup fasságot kapcsold ki, meg a jelszavas megosztást is, illetve legyenek egy munkacsoportban. Ha ezek után se megy, akkor nézd meg, nem fogja-e a tűzfal a megosztást.
2012. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi az a "homegroup fasság"? Azt hol tudom kikapcsolni? A tűzfal kikapcsolásával megnézem mi történik, köszi.
2012. jún. 29. 20:19
 3/6 A kérdező kommentje:
űzfal kikapcsolva, és most már a dokumentumok/Felhasználó/yilvános dokumentumok mappát látja mindkettő,ebben tudok ide-oda pakolászni a két gép között, de azért jó lenne a rendes működés ha egymás merevlemezének teljes tartalmát látnák..
2012. jún. 29. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor működik minden. A nyilvános mappa alapból meg van osztva, ezért látod alapból. Minden mást, ha azt akarod, hogy látszódjon a hálózaton, neked kell megosztani. Jobbklikk a megosztandó mappára, és ott lesz a helyi menüben, hogy megosztás. Természetesen ez a sajátgépben meghajtókra is működik. Mondjuk biztonsági okokból nem javasolt teljes meghajtó megosztása, de ez már a ti döntésetek.
2012. jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megosztottam az egész meghajtót mindkét gépen, és nem enged belépni. Azt írja, nincs elég jogosultsága..de hát hogy ne lenne, rendszergazda vagyok mindkét gépemen, és nincsenek jelszók sem...ez a gondom..
2012. jún. 30. 20:50
 6/6 A kérdező kommentje:

Még mindig azt írja hogy hozzáférés megtagadva..


valakinek ötlet?

2012. júl. 11. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!