Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop használatát hogy...

Photoshop használatát hogy lehetne megtanulni?

Figyelt kérdés

Van valami weboldal, könyv esetleg program?

Gondolom ne úgy születnek az emberek hogy ismerik minden titkát :S


2012. jún. 27. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
photoshop tutorial
2012. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tutorial.hu

[link]

Nézd meg kezdetnek ezeket az oldalakat.

2012. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én magamtól jöttem rá mindenre. Amúgy szerintem tanulmányozd ki lehet, hogy rájössz a dolgokra :DD
2012. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BRONY PONE válasza:
én az eszemet a tájékozódásomat és angol tudásomat mozgósítottam de van a ps-hez ez egyik könyves boltban könyv hogy hogyan kell használni
2012. jún. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sok mindenre rájöhetsz magadtól is, de nem ez a legjobb módszer, mert a ps-ben sok mindent sokféleképpen meg lehet oldani, és sokszor az ember nem jön rá a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldásra, csak ha megmutatják neki.

Rengeteg lehetőség van benne, és még a profik nagy része sem ismeri a program egészét, hiszen a legtöbb esetben nincs szükséged a program által nyújtott összes lehetőségre.


Legegyszerűbb és legdrágább módszer, ha elmész egy photoshop tanfolyamra, lehetőleg olyanra, ami az Adobe minősített oktatási hálózatához tartozik. Sok tanfolyam van, de ezek közül nem mindegyik jó, tehát ha olyan helyre mész, amit az adobe is minősített, akkor nem nyúlhatsz nagyon mellé. Viszont ezek a tanfolyamok 60-70ezer forintba kerülnek. Itt is vannak szintek, lehetsz akár adobe minősített oktató is, de az már elég durva vizsga, és ha csak a munkádhoz vagy hobbidhoz kell a program, akkor fölösleges is.


Ha nincs erre pénzed, akkor lehet kapni oktató könyveket, én a Perfact kiadó könyvét használom, ez a hivatalos Adobe könyv. Én grafikusként végeztem egy okj-n, de sajnos az oktatás színvonala a béka segge alatt volt mérföldekkel, szóval ott max. az alapokat tanították meg (nyilván ez iskolától és tanártól függ. Az én sulimban is volt jó tanár, csak pont enm az én csoportomat tanította, pech).


A könyv elég jó alapot nyújt, viszont elég unalmas a tanulás vele. Emellett interneten rengeteg oktató videót találhatsz, angol és magyar nyelven egyaránt.


Hogy mennyit akarsz tanulni belőle, az attól függ, hogy mire akarod használni a programot. Ha csak fotóretusálásra, akkor azt gyorsan meg lehet tanulni, utána már csak gyakorlás kérdése, hogy könnyen és gyorsan menjen. Ezen kívül a ps rengeteg más szolgáltatást is nyújt. Érdemes az Illustratorral is ismerkedni, ebben sok mindent sokkal könnyebben és szebben meg lehet oldani mint photoshopban, mivel ez egy vektorgrafikus program, ellentétben a ps-sel, ami pixelgrafikus.

2013. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!